26.11.2020 | Svátek má Artur


Panika kolem teroristů?

3.7.2007

Ono, tedy... Kdyby americké bezpečnostní orgány reálnou informaci měly a místo aby ji předaly Praze by podstrčily sólokapra dvěma novinářům, bylo by to hodně, hodně na pováženou. Opírejme se ale o dosavadní zkušenost, že fámy tohoto typu se nikdy zatím nepotvrdily.
Nicméně: bez ohledu na to, co tvrdí kterákoli stanice, je v logice teroristického běsnění, že útok může být veden kdekoli a proti komukoli - vzpomeňme na vražedný útok na ostrově Bali. Teror si vytkl hrůzu jako svůj cíl, a hrůza vzniká mimo jiné i z nevypočitatelnosti.
Jak budou naše orgány dál reagovat? To nevíme a je to dobře, protože utajenost je nezbytná. Nicméně, něco viditelného by udělat mohly.
Třeba by armáda mohla někam poslat obrněný transportér. Aspoň bychom se pobavili a dobrá nálada je taky lék proti strachu.

Šedivý u kontrášů
Zdá se, že do prázdninových měsíců vstoupíme ve znamení skandálů. Některé jsou politické - tak například bývalý ministr zahraničí Jaroslav Šedivý sloužil u kontrarozvědky. Skandál? No jo, ale týž Šedivý si odseděl komunistický kriminál v létech 1970 a 1971. Navíc, Šedivý sloužil u kontrášů v základní vojenské službě. Bylo to tak,že tam vojáčka šoupli i bez jeho vůle, nebo nebylo? Ano, i takovými věcmi se budeme zabývat z nedostatku lepšího politického materiálu... Jak lidského, tak i věcného.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.