16.5.2021 | Svátek má Přemysl


Občanův povzdech

31.10.2005

Pošetilý ten, ať jednotlivec nebo politická strana, kdo nemění názory a postoje. O smyslu postoje v duchu „nulové tolerance“ pochybovali i mnozí liberálně smýšlející politici. Je to postoj problematický zvláště v době hospodářské prosperity, bez ohledu na to, zda země prosperuje díky úsilí vlády nebo vládě navzdory. V dialogu s ministrem financí Sobotkou dovozoval Vlastimil Tlustý, že ODS vládu ke snížení daní dotlačila. Marné jsou pokusy o identifikaci toho, kdo koho k čemu dotlačil. Vláda by jistě ráda před volbami lidem daně odpustila, kdyby to bylo možné. A vedení ODS v dohledu volebního roku pochopilo absurditu situace, kdy vládě ve snižování daní brání jen proto, aby  udržela linii „nulové tolerance“. Profitovat z toho bude občan – a povzdechne si možná, jaká že je škoda, že volby nejsou pořád, aby politiky nutily k rozumným krokům. Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.