17.1.2021 | Svátek má Drahoslav


Nejlíp je zalézt

2.5.2020

Můžeme se bavit do nekonečna na téma, zdali je korona boží trest & metla lidstva, anebo chřipečka nafouknutá senzacechtivými médii a politiky za účelem upevnění moci. V podstatě nic jiného v poslední době neděláme, než se utápíme v debatách tohoto druhu. Je ale zajímavé se poohlédnout, co dělají mocní tohoto světa.

Mnoho o nich nevíme. Největší pozornost na sebe upoutal korejský diktátor Kim Čong-un. Už se tři neděle neukázal a kolují fámy, že prodělal jakousi operaci související se srdcem a nepřežil ji. Mluví se o jeho sestře Jo-čong, která je podle všech známých známek taky pěkná megera. Je ale rozumné se domnívat, že zalezl do svého nově vybudovaného sídla a nevystrkuje nos, třebaže oficiálně není v Severní Koreji ani jeden případ nákazy Covidem19.

Zmizel i Vladimír Putin. On, který má černý pás v karate a rdousí žraloky a jezdí na tygrech, je podle šeptanty schovaný v bunkru na neznámém místě, zatímco počet nakažených prudce roste a před nemocnicemi se štosují připravené chlaďáky na odvoz nebožtíků.

U nás se to řeší, jak jinak, po česku. Hlava státu Miloš Zeman je také stranou metropole, v prezidentském zámku v Lánech. Nesedí tam ale v bunkru, ba se dokonce nechal nachytat při banketu odporujícím všechny příkazy karantény. Boris Johnson je tedy první z lídrů, kterého to postihlo, druhý premiér je ruský, Michail Mišustin, i jemu přeji uzdravení, není o co stát.

Záhady a dohady… Samozřejmě je tu záhada nejzáhadnější, jestli je Covid19 vyroben v laboratoři, čili nic. Střechový úřad šestnácti amerických špionážních agentur oznámil, že koronavirus nebyl vyroben lidskou rukou, ani nebyl geneticky upraven. Našinec z toho usoudí, že koronavirus byl vyroben lidskou rukou, nebo byl geneticky upraven. Nicméně je tu odporný pohled, která naznačuje optimismus: pokud je to dílo člověka a nikoli přírody, brzy to chcípne. Ono to, co je lidské, není nikdy tak festovní, jako je to, co vzniklo přirozeným vývojem.

Pokud to chcete brát jako kapku optimismu do začátku května, budu jenom rád.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.