2.10.2022 | Svátek má Olívie, Oliver


Milión proti čemu a pro co

17.8.2022

Zatímco takzvaná velká politika spí (pokud pomineme úsilí s jakým Vít Rakušan kopá pro sebe a svoji formaci STAN hrob), do popředí se přihlásil spolek Milion chvilek pro demokracii. Dal najevo úmysl angažovat se v nacházející kampani před prezidentskými volbami. Agenda je jasná, hodlá zatopit Babišovi, nicméně (citace prohlášení Kristíny Jochmannové) , sdružení nevede a nebude dělat kampaň pro konkrétního kandidáta na Hrad.

To vše je v pořádku, roli Spolku nelze podceňovat, v parlamentních volbách se zapsal výrazně ve prospěch pětikolky, kdyby nevyhrála (a do parlamentu se dostala Přísaha a socdem, neřkuli komunisté), kdo ví, jaká by byla pozice České republiky v současné situaci. Takže k pošklebování a dlouhým nosům vůči MICHPRDu opravdu není důvod.

Nicméně k pozastavení a následnému přemýšlení ano.

Teď už je jasné, že naše skvělé zákonodárné sbory zplodily ústavní paskvil a vyrobili unikátního homunkula, něco jako Frankensteinovo monstrum, tedy politickou bytost monarchického typu oplývající zřejmě nekonečně rozsáhlou paletou destrukčního vlivu. První toto monstrum jménem Zeman například předvedlo, že dokáže vygenerovat svoji vládu a držet ji u moci – političtí geografové nechť ukáží na současného autentického monarchu, který by toto svedl třebas v nějakém obskurním království uprostřed džungle. U nás se to stalo, zbastlená ústava to umožňuje. Na výsledku prezidentských voleb tedy opravdu záleží kdo dostane páky ústavní destrukce do dosahu rukou.

Andrej Babiš zatím kandidaturu neoznámil, ale vize tohoto člověka deset let na Hradě je šílená: vezměte v úvahu, že vše co dělá je poznamenáno jeho poťouchlostí, je to protřelý vychcanec a určitě by coby prezident taky něco napsal na manželku a pak zpátky na sebe, aby z toho něco měl. On vždycky něco napíše na manželku nebo na děti nebo na off shore, aby ošulil stát. Teď by byl v jeho čele, na Hradě.

Tohle tedy víme. Co dalšího? Že je tu řada osob, které na kolbiště vstoupily. Kromě Babiše (který oficiálně nevstoupil) je to generál Pavel (taky vlastně nevstoupil, ale na rozdíl od Babiše – což je od něho další vychcanost – jasně řekl, že kandidátem být chce). V preferencích oba kandidáti – nekandidáti jsou v podstatě nastejno.

Víme to? Víme. A co děláme pro podporu generála Pavla? Točíme se na tom, že jako mladý člověk zvolil profesi vojáka, holt v minulém režimu byla partaj nezbytnost, Valdštejn by se taky nestal generalissimem nebýt katolík, a v demokratickém režimu se skvěle osvědčil, choval se na bojišti jako hrdina a v NATO se dostal do nejvyšší ligy.

Milion chvilek by mohl toto vzít v úvahu. A nedělá to. Raději jede kolovrátek antibabišovské odrhovačky. Smutný pohled.

A ještě jedno pozastavení a přemýšlení.

Spolek dal najevo, že cosi peče na 12. září, až začne proces s Babišem.

Na tomto místě jsem mockrát vyjádřil pochybnost, že se podaří kvůli Čapímu hnízdu dostat do tepláků -vždyť si státní zástupce to ani netroufne chtít. Tenhle vychcanec to má pojištěné, jako si pojistil nezdanitelný příjem z korunových dluhopisů, a přepsáním na manželku a fígly s firmami někde v Tramtárii se pokusil přečůrat francouzský berňák. Vykroutí se z procesu. Nebude odsouzený, chci se vsadit.

Milion chvilek se na „něco“ chystá na 12. září. Tím dodá vychcanci Babišovi munici, aby kňučel, že soud jedná a rozhoduje pod tlakem ulice. Toho dvanáctého září bych tedy doporučoval si sednout k televizi a ne vyrazit do ulic.

Aston Ondřej Neff