23.9.2021 | Svátek má Berta


Migrace jako falešné téma

12.8.2021

To někdo přišel s tím, zdali bude migrace téma pro nadcházející volby, a na Novinkách se zeptali TOP 09 Pekarové, jak to s těmi migranty vidí, a ona že by jich část přijala, ale jen prověřené a děti, a už to bude lítat. 

Dá se teď čekat, že novinářské hyeny teď poletí za Fialou s mikrofony v ruce, jestli by taky přijal část migrantů jako jeho koaliční partner, a v dalším taktu náš velký zmrzlinář Andrej Babiš prohlásí svoji černou sanitku za hradbu proti hordám ženoucím se do Česka z jihu a východu a odvšude.

Samozřejmě, že migrace bude téma. Je ale falešné.

Je kupodivu, jak – kupříkladu zde Pekarová, ale známe politiky z minula – nejsou připraveni na nášlapné miny a šlapou do nich přímo s vervou. Příklad: Kníže Schwarzenberg aspirující na Hrad taky mohl čekat, že se ho budou ptát na Benešovy dekrety, a on na to řekl, že Beneš by putoval před soud kvůli lidským právům, a my jsme tím pádem vyfasovali Zemana a máme ho dodnes. Pekarová taky mohla čekat, že se jí na migranty zeptají. Rada generála po bitvě: plácat o společném postoji Evropské unie, opřeném o respektování lidských práv se zvláštním zřetelem na bla, bla. Nečekala, a teď to má: ze zmrzlinářské černé sanitky se ozve tlampač, že Spolu otevírají dveře migraci.

Je to tak, migrace je a bude téma, ale pitomé.

Zabýváme se nesmysly. Podstatné je, že do Česka nikdo migrovat nechce, což ostatně je vysvědčení inteligence migrantů. Ruku na srdce, kdybyste byli občan dejme tomu Konga, chtěli byste se odstěhovat do Česka? Nějakého Konžana by to k nám přece jen táhlo, a měli bychom ho přivítat. Bude jeden z tisíců a protože nás má rád, přiloží ruku k dílu. Máme tři sta šedesát tisíc neobsazených pracovních míst. Ale dosti žertů, přejděme k vážnějšímu tématu. Kolem migrantů je a bude spousta křiku, ale to vážné téma je naprosto mimo zájem: vztah k Zelenému údělu, postoj k valící se ekonomické a v důsledku sociální katastrofě. Oznamují nám zdražení energií, elektřiny, plynu, benzínu o čtvrtinu… Bože, to je zdražení VŠEHO o čtvrtinu a to jen proto, že občanská společnost je lhostejná k eurovolbám a volit šli převážně fanatici zeleného inženýrství. To je téma, které by mělo znít těmito volbami: jak se která formace chce popasovat s katastrofou, která se na nás valí.

Jestli přijmeme šest tisíc afghánských tlumočníků a jejich rodin, nebo ať jich je šedesát tisíc, s vaším a mým rodinným rozpočtem to neprovede nic. Zelená tsunami, která se už valí, s rozpočtem zamává tak, že nám polezou oči z důlků. Vlna se valí, Andrej Babiš, spolehlivě bezpáteřný a bez názoru, nepoužil práva veta (budiž řečeno v jeho omluvu, že by byl sám a taková statečnost by od premiéra České republiky nemohla být reálně žádána). To je hrozba, to je téma.

Bohužel ho nezvedají politické subjekty hlavního proudu, a ty hrají rozhodující roli. Raději se budou bavit o uhlíkové stopě zmrzliny, případně o afghánských dětech, než by se zabývaly zmizerněním naší země. Že přeháním? Dovede si někdo přestavit, co udělá s ekonomikou zdražení energií o pětadvacet procent?

Aston Ondřej Neff


I. Břízová Fakt se mi nechce spát. 0:13 13.8.2021
I. Břízová Tak dobrou noc 23:42 12.8.2021
R. Toman Dobrou, a sladké sny. 23:45 12.8.2021

 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.