27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Menší schodek, lepší schodek

11.10.2007

Dluhy nasekaly předchozí socialistické vlády a bude to dlouho trvat, než se podaří dostat veřejné finance do figury - pokud vůbec zůstane tato vláda nebo nějaká vláda této vládě příbuzná v úřadu. Pihou na kráse (pihou o velikosti Tálinského rybníka) je zjištění, že deficit je vlastně 112 miliard a snižují ho takové příjmy, jako prodej části akcií ČEZu.

Problém je samozřejmě v mandatorních výdajích, tedy v rozdávání peněz na takzvané sociální účely, jimiž si socialisté kupují hlasy. Ty by se daly snížit jen parlamentní cestou, jenže to by musel parlament vypadat jinak než vypadá a vypadá tak jak vypadá proto, že si socialisté koupili dost hlasů. To je elementární politická abeceda, nutná ke čtení naší situace. Silnější hospodárná vláda by mohla říct: penze ano a samozřejmě, na důstojně vysoké penze mají lidé právo, protože celý produktivní život pracovali a platili na penze lidí té doby; sociální výdaje a podpory ano, ale jako záchranná síť a nikoli jako stálý příjem z veřejné kasy.SOUTĚŽ: Celoroční prémiové členství u Fitshakeru a cvičební diář k tomu
SOUTĚŽ: Celoroční prémiové členství u Fitshakeru a cvičební diář k tomu

Zapojte se do soutěže o prémiové členství a cvičte tak po celý rok zcela zdarma. Výherci navíc dostanou jako bonusový dárek speciální cvičební diář...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.