17.1.2022 | Svátek má Drahoslav


Měli ho sestřelit

3.5.2012

U města Bugey ve střední Francii se udál další incident vyvolaný nátlakovou organizací Zelený mír. Zástupce tohoto spolku přeletěl na padáku s motorem nad tamní jadernou elektrárnou, shodil na ni dýmovnici a po přistání se nechal zajmout. Zelení mírové mají další důvod k jásotu - poukázali na nedostatečnou ochranu vzdušného prostoru nad jaderným komplexem.

Vtírá se nicméně otázka, jak dlouho budou podobné kousky těmto extrémistům procházet. Státy si jistě uvědomí, že pád velkého dopravního letadla přímo na betonový kryt reaktoru je krajně nepravděpodobný (přesto s ním projektanti počítají). Daleko pravděpodobnější je vzdušný útok osamělého teroristy a v okolí strategických zařízení, jakými jsou elektrárny či chemické závody, budou rozmístěny baterie protivzdušné obrany. Malá bomba sice betonový kryt nepoškodí, ale na ostatním zařízení elektrárny paseku nadělat může - a proti nízko letícím útočníkům bohatě stačí několik kulometných dvojčat.

Až tedy ochranka závodu příště nějakého environmentalistického idiota sestřelí (ostatně měli to udělat už včera), na další takovou legrácku už si žádný zelený provokatér netroufne. Co je ale mnohem důležitější, takový útok si dobře rozmyslí i skutečný islámský terorista.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.