Manévry na letišti
Pokud zavolá na policejní ústřednu anonymní recesista, ožrala nebo duševně nemocný člověk a tvrdí, že na nějakém místě uložil bombu, policie si je sice vědoma, že jde s největší pravděpodobností o hloupost, ale vyjet a místo pečlivě prohledat musí. Ono totiž není nikde psáno, že pomatenec pekelný stroj sestrojit nedokáže, takže raději stokrát udělat prohlídku než ji jednou vynechat a propást tak možnost zabránit lidskému utrpení.
Podle stejné logiky konala i policie, když ve středu začala hlídat letiště na základě telefonátu ženy, jež se chovala seriozně, uvedla své plné jméno, tvrdila o sobě, že je senzibilka a že ruzyňskému letišti i některým konkrétním strojům na ploše hrozí atentát. Jak by asi reagoval velevážený poslanec Paroubek, kdyby na letišti bomba skutečně vybuchla a on se dozvěděl, že policie nedbala varování? Tvrdil by pak jeho soudruh Bublan, že takových telefonátů za dobu svého pobytu v tajných službách zažil desítky a nebylo třeba jim věnovat pozornost? Zejména u bývalého duchovního taková věc udivuje, a je tedy jedině dobře, že tento člověk už žádnou bezpečnostní složku neřídí.
Mimosmyslovým vnímání se zabývaly a zabývají všechny tajné služby na světě, CIA, KGB nebo Mossad nevyjímaje, neboť tato oblast lidské duše dodnes není prozkoumána a náš mozek v sobě skrývá mnohá tajemství. Ostatně i autor tohoto komentáře kdysi zažil příhodu, jejíž odborný název zní déjavu.
Policie prostě na letiště vyrazit musela a totéž bude muset udělat kdykoliv v budoucnu, i když varování přijde třeba od kartářky. A kdo její počínání kritizuje, nedělá pitomce z ministra vnitra, ale pouze ze sebe. Koneckonců už Shakespearův Hamlet říká "Je mnoho věcí mezi nebem a zemí, milý Horatio", a tak Langer a jeho podřízení nedělali nic jiného, než že uposlechli varování, byť vycházelo z úst pro naši ateistickou společnost poněkud nevěrohodných. My totiž bereme vážně jen výhrůžky opilců a magorů.