22.6.2021 | Svátek má Pavla


Královský dar

31.12.2005

Navíc, není to nic divného. Různé epochy mívaly svůj univerzální jazyk. Bývala to latina, jazyk vzdělanců. Ještě nedávno to byla ve větší části Evropy němčina. Až do poloviny minulého století byl u nás jakés takés němčiny schopen prakticky každý, neboť, jak pravil Švejk, se to „naučil sám od sebe“. Angličtina je dnes celosvětová „lingua franca“, stala se univerzálním dorozumívacím prostředkem, a proto je správné, že se jí budou učit děti od malička. Ovšem znalost cizích jazyků, ta zůstává nutností i nadále: němčina, ruština, francouzština, španělština, znalost každého dalšího jazyka otevírá člověku nové prostory k uplatnění a je na každém, zda využije toho doslova královského daru, jímž je výuka cizích jazyků ve škole.

Znáte snad někoho, kdo by říkal: já pitomec, že jsem se tu (namátkou vyberu)… italštinu… učil!Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.