26.10.2021 | Svátek má Erik


Klimatizované barikády

15.7.2021

Jsem na cestách a sleduju debatu o etice očkování jaksi zpovzdálí. Sám očkovaný jsem, instaloval jsem si Tečku. Ta funguje, jak bych si představoval, že to fungovat ná: certifikát očkování se mi do ní natáhl sám, ode mne se nechtělo vůbec nic. Při troše dobré vůle by to mohlo vyvolat aktivitu bojovníků z klimatizované barikády. Je to nehorázné proniknutí do mého soukromí, není-liž pravda?

Moje destinace jsou Azory. To je souostroví, součást Portugalska. Do Portugalska pustí cestujícího očkovaného, prodělaného anebo s PCR testem nejvíce 72 hodin starým. OK, to je klasika. Ale pozor, Azory jsou Azory. Tady chtějí PCR test od každého, očkovanec jako prodělanec, všechno jedno. Občan má u nás nárok na dva PCR testy hrazené pojišťovnou. Měl jsem letět v neděli, staral jsem se o odběr na páteční termín. Ha, všude obsazeno, volnější je to pro samoplátce, za tisícovku se vám v nose povrtají a při extra rychlém procesu to udělají za pět tisíc s radostí a počkáte si na výsledek. Dále musíte vyplnit on line vstupní formulář a do něho vložit jako přílohu PDF sdělení o negativním výsledku testu. Čekám na výsledek. Hodiny se táhnou. Telefonuju, urguju. Nakonec přijde výsledek třikrát po sobě a pak ještě jednou, to už jsem na Azorech byl. Tečka ovšem fungovala skvěle, sám jsem PDF v mailu ještě neměl, ale v Tečce se negativní test objevil.

Skvělá to situace, zde může nadávat každý: na bordel, na šikanu ze strany úřadů vyžadujících nesmyslný test, i ze strany bojovníků z klimatizovaných barikád, že opět stát pronikl do mého soukromí v Tečce. A propos Tečka, opravdu je skvělá a nikde jsem nečetl, že je skvělá. Kdyby se podělala, to by bylo křiku!

Berte tuhle glosu jako povzdech lehce zmateného občana ve víru… čeho? Nemocnice se vyprázdnily, krematoria už nemají rozžhavené komíny. Firmy na PCR testy vzkvétají, inflace roste. Bordel taktéž. Premiér Babiš vzkazuje, že se už do toho nebude plést. Před časem jsem tu vzkázal popíračům, že jsou debilové. Napsal jsem to tedy ne úplně takhle drsně – chápu, že někdo má vážné důvody. Ohradila se jedna paní, velmi slušně, ohrazení bylo inteligentní a kultivované. Měla spoustu argumentů. Všechny je načetla na webu Šifra.

Co na to říct? Jsem tu na Azorech, jenom v tričku, protože letecká společnost poztrácela kufry. Vedle mě moje žena. Teče jí z nosu krev, protože při PCR jí zajeli moc hluboko tím pletacím drátem. Moje skuhrání ale není tak atraktivní, jako kdybych rozvinul prapor revoluce a zahřímal proti očkování. Ty barikády mají pořád svoji atraktivitu, třebaže jsou pohodlné, klimatizované a barikádník neriskuje nic, leda to, že je takových hrdinů pozdního dne tolik, že si ho nikdo nevšimne.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.