23.9.2021 | Svátek má Berta


Kdo za to může

13.8.2021

Jak je to dávno, kdy kapitán pirátského korábu Ivan Bartoš odjel do Bruselu, aby se tam představil jako budoucí premiérministr, a dnes z podpalubí zaznívá pláč: oni se nám smějí. Do médií se dostaly výpisy z pirátské internetové diskuse. 

Mužstvu se kurz lodi nelíbí a hodně se v podpalubí nadává na Mikuláše Ferjenčíka, takto šéfa mediálního odboru strany. Vzápětí se ozval smích, protože Ferjenčík reagoval tričkem s nápisem ZA VŠECHNO MŮŽE FERJENČÍK. No a toto heslo používal Miroslav Kalousek v podobě ZA VŠECHNO MŮŽE KALOUSEK.

Do pirátské lodi, natož pak do hlavy Mikuláše Ferjenčíka nevidíme. Lze však mít takřka za jisté, že Ferjenčík nenakukal pirátskému poslanci Profantovi jeho výrok o bílých konzervativních páprdech s fašistickou inklinací. Černošský progresivní poslanec se vyjadřoval k debatě o zákonu, který by umožnil manželství homosexuálům. Návrh nemá stoprocentní podporu ve sněmovně, ale to snad ještě není důkaz fašistické inklinace. Právě naopak, sněmovna je sněmovnou proto, aby se v ní sněmovalo. Mladý černošský poslanec Profant ale má jasno a kdo se jeho jasnu příčí, je prostě fašista. Mimochodem, on ten Profant jenom vypadá jako běloch, ale jistě se za to stydí a v nitru je černý v duchu BLM, jako když někdo vypadá jako muž, ale cítí se býti ženou: Profant se cítí býti černochem a to je třeba respektovat.

Veřejnost se ale skládá z nemalé části z bílých konzervativních páprdů a páprdyň, a pak tedy není divu, že prvotní nadšení nad partají mladých, dosud nezkorumpovaných idealistů opadává. Ondřeji Profantovi byl rok, když padl režim, který měl ve všem jasno a kdo se příčil, byl konzerva (reakcionář) s náběhem na fašismus. Proto si tak bezstarostně zahrává s termíny a nálepkami. Není to řadový člen Pirátů, přilepený na nějaké ty jejich transparentní diskuse, je to řádný poslanec a jeho výrok tady celkem logicky dává obraz o smýšlení celé té Partaje. 

Ta přijela do sněmovny vězeňským autobusem za pokřiku PUSŤTE NÁS NA NĚ. Z vidiny této party ve vládě jímá bílé konzervativní páprdy hrůza. A nejen je… proto ty klesající preference. Ferjenčík, jeden z mála viditelných a vcelku sympatických předáků strany, je tedy na odstřel. Snad není příliš troufalá prognóza, že to k vzestupu obliby nepovede.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.