22.1.2021 | Svátek má Slavomír


Kaplický a česká malá domů

17.10.2007

Pan Kaplický vytvořil návrh knihovny s ohledem na její umístění. Není náhoda, jak stavba vypadá - vyplývá z místa, kde měla stát. Nyní ji odsouvají pohrdáníhodní lidé, jako by to byl šifonér, na jiné místo v domnění, že je to jedno. Mezinárodní soutěž je k ničemu, do výsledku se vetřou čeští šmejdilové a tak dlouho vrtají, až se dovrtají.

Ano, mluví ze mě vztek a pocit ponížení. Když jsem před patnácti léty jako jeden z mála veřejně činných lidí podporoval Tančící dům Gehriho a Miluniče, byl kolem toho stejný tanec jako teď kolem Kaplického knihovny. Jenže stavbu podpořil tehdejší prezident Havel a čeští poserové stáhli ocasy mezi nohy a sklopili uši a odplazili se, aby lízali někde v koutě misky ztuchlé rýže. Tentokrát je prezidentem Václav Klaus, které vyznává vše hezké malé české a radši se přiková k buku, než by připustil realizaci Kaplického díla. A čeští příposerové z ODS stříhají ušima a triumfují.

Takže tam místo stavby jednadvacátého století bude hezký dálniční uzlík.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.