28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


Jsme ve stavu nouze

13.3.2020

Vláda dělá to, co je povinna dělat a dělala by to každá vláda, kdyby v jejím čele stál Petr nebo Pavel. Je dobře, že ustaly pokusy nastavovat nohu a podtrhávat koberec. Média zveřejňují křivky nárůstu – internetová ve formě animací - a je to opravdu deprimující podívaná, jak dlouho nic a pak najednou to raketově stoupá. 

Představujeme si za tou linečkou lidské osudy a strádání. Bezděky si vzpomínám na atmosféru z léta 2002, kdy voda stoupala a stoupala a lidé si uvědomovali svoji bezmoc vůči živlu. V současnosti je třeba vyjádřit úctu nasazení zdravotnímu personálu – a je děsivé, jak ve všech sledovaných zemích je ta křivka skoro shodná.

Čínský dopis

V záplavě důležitějších informací skoro zapadly zprávy o jednání nejvyšší čtyřky, tedy prezidenta, premiéra a předsedů obou komor parlamentu. Jednali mimo jiné o čínském dopisu. Výstup je příznačný. Miloš Zeman hrdinně pojede do Číny, patrně pro další poučení, kterak stabilizovat stát, načež se odebere do karantény v Lánech. O nějakém odvolání čínského velvyslance ani slova a senátní Vystrčil na Tchaj-wan nepojede – a vymluvil se na koronavirus. Kdyby aspoň řekl: podělal jsem se, protože se podělali všichni. Ne. Mlží, že bude o věci uvažovat, a nepojede, protože je koronavirus.

České politiky je snadné dostat do chomoutu. Stačí jeden dva dopisy a skloní hřbety.

Aston Ondřej Neff


Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy
Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy

Chvíle strávené nad knížkou jsou pro děti velmi důležité. Pořiďte dětem adventní kalendář plný kouzelných vánočních příběhů. Zkraťte si čekání na...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.