3.4.2020 | Svátek má Richard


Jsme ve stavu nouze

13.3.2020

Vláda dělá to, co je povinna dělat a dělala by to každá vláda, kdyby v jejím čele stál Petr nebo Pavel. Je dobře, že ustaly pokusy nastavovat nohu a podtrhávat koberec. Média zveřejňují křivky nárůstu – internetová ve formě animací - a je to opravdu deprimující podívaná, jak dlouho nic a pak najednou to raketově stoupá. 

Představujeme si za tou linečkou lidské osudy a strádání. Bezděky si vzpomínám na atmosféru z léta 2002, kdy voda stoupala a stoupala a lidé si uvědomovali svoji bezmoc vůči živlu. V současnosti je třeba vyjádřit úctu nasazení zdravotnímu personálu – a je děsivé, jak ve všech sledovaných zemích je ta křivka skoro shodná.

Čínský dopis

V záplavě důležitějších informací skoro zapadly zprávy o jednání nejvyšší čtyřky, tedy prezidenta, premiéra a předsedů obou komor parlamentu. Jednali mimo jiné o čínském dopisu. Výstup je příznačný. Miloš Zeman hrdinně pojede do Číny, patrně pro další poučení, kterak stabilizovat stát, načež se odebere do karantény v Lánech. O nějakém odvolání čínského velvyslance ani slova a senátní Vystrčil na Tchaj-wan nepojede – a vymluvil se na koronavirus. Kdyby aspoň řekl: podělal jsem se, protože se podělali všichni. Ne. Mlží, že bude o věci uvažovat, a nepojede, protože je koronavirus.

České politiky je snadné dostat do chomoutu. Stačí jeden dva dopisy a skloní hřbety.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.