28.5.2022 | Svátek má Vilém


Jak udělat z prdu kuličku

11.9.2008

S tímhle tvrzením přišel indický vědec Rajendra Kumar Pachauri poté, co mu padl pohled na zprávu Organizace pro výživu a zemědělství OSN. Protože k bifteku na talíři je dlouhá, předlouhá cesta – kácení stromů a vytváření pastvin pro skot, následná porážka těchto zvířat, jejich zpracování, úprava a transport až na náš stůl – a ta se podílí na oteplování celými osmnácti procenty. Pouze během pastvy nevypouštějí stroje, které jsou v procesu výroby naší potravy zapotřebí, žádné škodlivé emise. Potíž ovšem je, že v tomto mezistupni je bohatě zastoupí zvířata sama. Horem i dolem vypouštějí skleníkové plyny, zejména nebezpečný metan.

Abychom zabránili katastrofě v podobě globálního oteplení, měli bychom se nejdřív vrhnout na vegetariánskou stravu a ty škodlivé tvory vyhubit – nejlépe s celou zbývající faunou, ta se na těch apokalyptických klimatických změnách taky nemalou měrou podílí. Jenže to by bylo málo, co jsou totiž miliony kusů hovězího dobytka proti takřka sedmi miliardám lidské populace? Vždyť každý jedinec, od nemluvněte po velebného kmeta, vypouští zakázané emise – také přeci říhá a pšouká. Námi vypouštěné plyny se skládají především z vodíku, oxidu uhličitého, metanu a dusíku, jeden plyn horší druhého, a my jsme tedy pro naše klima tím největším nepřítelem. Měli bychom asi všude vyvěsit cedule s nápisem Pšoukání zakázáno (a říhání jakbysmet). Ale co horšího – my si dovolíme dýchat, a tak nepřetržitě vypouštět plyn nejnebezpečnější, oxid uhličitý!

Co s námi? Možná by pro pana Pachauriho bylo ideálním řešením, kdybychom se navzájem vybili – a planeta by byla zachráněná. Nejrychlejším způsobem, jak toho dosáhnout, by byl celosvětový jaderný konflikt. Jenže to by se tady asi kapánek oteplilo, i bez našeho vypouštění plynů. Možná ale stačí počkat pár dní. Vědci ve švýcarském CERNu včera spustilli nejmodernější jaderný urychlovač a je naděje, že se jim podaří vytvořit černou díru. Ta nás pak zhltne i s těmi nebezpečnými kravami.

Faktem je, že pokud by došlo ke zničení současné formy hmoty a zániku nám známého vesmíru, už by nás klimatičtí alarmisté přestali krmit svými nesmysly. Jenže naděje, že černá díra vznikne, je pranepatrná, a tak nám dál bude rozkazovat spolek oteplovačů z IPCC (a na něj napojená ekologistická mafie) a v jeho čele bude dál stát šílený Pachauri.