28.5.2020 | Svátek má Vilém


Hra čísel

10.6.2019

Dokud nebudou volby, jsou to všechno jenom číslíčka. Nicméně číslíčka předznamenávají volby. Tedy konkrétně – podle posledního průzkumu nadále vede v žebříčku ANO, nicméně ztrácí. Aby ne! 

Třebaže se opakovaně tvrdí, že ANO podporují rozhodující média, opak je pravdou a éterem i ulicemi duní slogan, že je to spolek podvodníků zaměřený na to, aby podporoval čachry Andreje Babiše. Výrazně stoupají Piráti. Když vyjdeme z teze, že politici jsou prodavači naděje, Piráti svůj produkt propagují velmi úspěšně. ODS je na třetím místě a z tradičních politických formací je jediná, která zaznamenává vzestup. Ten je třeba měřit velmi jemným pravítkem, lépe pak šuplérou, ne-li rovnou mikrometrem, nicméně každé páně profesorovo moudro přimázne jeden hlas, je to něco jako 3D tiskárna. SPD je černý vzadu, vystrkuje na nás bradu. Politické recepty má za okrajem použitelnosti, je to v podstatě takové exotické koření v českém politickém guláši. Starostové, komunisté a socialisté se velebně blíží k horizontu událostí, to je pojem z astronomie, v politice je to pětiprocentní hranice pro vstup do parlamentu. Lidovci a Topka jsou momentálně v černé díře.

Ať se na to díváme z kteréhokoli úhlu, vychází to nadále na pat. Pokud někdo apeluje na mobilizaci demokratické opozice, pak, sorry jako, demokratická opozice nemá v dnešním parlamentu dost síly na hlasování o nedůvěře. Do předčasných voleb se hrnou ty strany a hnutí, které by na nich mohly vydělat. Což jsou momentálně Piráti, ODS a možná STAN. Zisk nadpoloviční většiny v parlamentu je sice pěkná představa, ale asi nereálná.

Kdo koho zbil

V metru zbili Jakla a média o tom mlčela. Po čtrnácti dnech se přihlásil pán a v Respektu vypověděl, že to bylo tak, že Jakl zbil jeho. V tomto matchi zjevně má výhodu ten, kdo se přihlásí jako první, že byl zbit. Pro politické bitky by tudíž měla být vyhrazena aréna, něco jako ring nebo dokonce klec. Metro a moravské chlastačky neumožňují spravedlivou kontrolu, aby bylo lépe čitelné, která parta je ten větší násilník, a tudíž zavrženíhodná politická svině.

Aston Ondřej Neff


Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden
Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden

Připomeňte si s námi den, který oslavuje to nejdůležitější – naše děti. Rozmazlete ty svoje s krásnými a originálními dárky od značky Canpol babies. Sledujte náš týdenní kalendář a vyhrávejte každý den.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.