30.9.2020 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Foldynu skoro vyhodili

21.9.2019

Vedení ČSSD se pokusilo vyhodit Jaroslava Foldynu ze strany. Foldyna o fous prošel, nadpoloviční většiny se nedosáhlo, takže je nadále zlobivým disidentem, který nadále podporuje Babiše děj se co děj. Vedení se nepodařilo vyhodit ani šéfa ústecké organizace Miroslava Andrta, který tlačí na Jana Hamáčka, aby rezignoval.

Tahanice nejspíš nevyvolá pozornost a na pozici partaje nebude mít zaznamenatelný vliv. Zajímavý aspekt: když ODS vyhazovala ze strany Václava Klause ml., oživily se vzpomínky na stranické čistky minulé státostrany a kdekdo to modrým omílal o hubu. No a vida, nedávno v Británii, v kolébce moderní demokracie, Boris Johnson neváhal vyrazit z partaje sedmadvacet disentních členů – poslanců. To byla čistka v Beriově stylu a nikdo ani necekl.

Možná je to důvod, proč nikdo neceká ani teď kolem vylučování v soc dem. Spíš je to ale tím, že soc dem zapadla za horizont veřejného zájmu.

Zemanovo extempore

Bouři ve sklenici vody vyvolal Zeman ve čtvrtek svým prohlášením, že Babiše podrží, i kdyby ho Pavel Zeman potopil. Nad tím se opravdu dá jen kroutit hlavou – nad tou naprostou zbytečností, marností takového gesta.

Jedno je nepochopitelné: jak někdo může tohohle exota pokládat za zkušeného politika, který myslí na několik tahů dopředu. Politik má nějaký cíl a dobrý politik ho dokáže dosáhnout. Exot Zeman nemá jiný cíl, než rozzuřit tu polovinu společnosti, která ho nevolila, a pobavit své příznivce. To je program pro magora, ne pro politika.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.