13.4.2021 | Svátek má Aleš


Dobrá zpráva z Blízkého východu

14.8.2020

Titulek zní jako fake news: jaká může odtud přijít dobrá zpráva? Například ta, že Izrael naváže normální diplomatické styky se Spojenými emiráty. Americký prezident Donald Trump se hlásí o zásluhu na tomto úspěchu. Je ovšem známo, že o úspěch se vždycky hlásí mnoho otců, kdežto prohra je sirotek. 

Plusový bod se ale Trumpovi nedá upřít, už proto, že byl v blízkovýchodních záležitostech aktivní. Po Egyptu a Jordánsku jsou tedy Emiráty třetí země, která má s Izraelem normální vztahy. Zpráva je o to příznivější, že světlo se hlásí i na konci dalších tunelů. Rozumné vztahy má Izrael i se Saúdskou Arábií a Ománem.

Rasismus jako řemen

Demokrat Joe Biden si vybral do klání o prezidentský úřad Kamalu Harrisovou. Víme o ní zde v Evropě jen první informace, zdá se, že je to sympatická schopná a profesně úspěšná žena, čelí mnohým útokům, ale to už patří k pozici na špici. Trump tvrdí., že je lhářka, ale o jeho lhaní vycházejí tlusté knihy. Za pozornost stojí výtka, že je málo černá.

Ono samo to, že se o nějaké barvě pleti mluví, svědčí o zvrácenosti doby. Mělo by se mluvit o schopnostech. Byl Kennedy blonďák, nebo brunet? Černovlasý asi nebyl, co na tom záleží? Obecně vzato, hodnocení toho, kdo je víc černý nebo míň černý, znamená posuzování člověka podle jiných kritérií, než jsou kvality jeho osobnosti.

Je to něco, co my pamětníci komunismu dobře známe. Řešil se původ. Ale pozor, i v dělnickém původu byly rozdíly. Hodinář byl něco horšího než soustružník. Ajznboňák? To byla šlechta. Pomníky odlité z bronzu se vztyčovaly hutníkům, to byli ti správní proletáři, ta avantgarda. Takže správná viceprezidentka Spojených států by měla prokázat původ ze zásilky otroků z Angoly a pokud by byla lesba s jednou nohou, už by si mohla vybírat nábytek do kanceláře v Bílém domě. Pokud wokes přijdou ve správném počtu k urnám. Přpomenu, ti wokes jsou probuzení, tedy ta avantgarda, představitelé pokroku a světlých zítřků.

Aston Ondřej Neff


Advantage Consulting, s.r.o.
ADMINISTRATIVNÍ PRACANT S NĚMČINOU (25-30.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.