28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


Bedlivé naslouchání

25.1.2020

Andrej Babiš musí mít uši jako průhledné lupínky, tak jsou citlivé. Naslouchá, co se ševelí a klevetí. Nejdřív tvrdil, že Kremlík je v podstatě schopný chlapík a že se pro něho jistě najde na ministerstvu post, ve kterém své skvělé schopnosti osvědčí, jenže vzbudilo to podiv a už tu máme stejtment, že se v Babišově vládě trafiky nerozdávají. Dostal ji jen Stropnický, ale už Krnda ostrouhala. 

Rychle taky uhaslo nadšení pro myšlenku sloučení ministerstev dopravy a průmyslu&obchodu. Ve čtvrtek to byla skvělá myšlenka, protože se ušetří a zeštíhlí stát. V pátek je to blbost, protože se ta agenda nedá v jednom baráku stihnout. To říkali lidi a lupínkovité uši do slyšely a ústa promluvila.

Což je dobře, na jedné straně. Pikantní ale je, jak se s těmi aférami roztrhl pytel. Kremlík se ještě neoklepal a už je tu Maláčová s požadavkem miliardy, možná miliardy a půl na šikovný softík, který by usnadnil vyplácení dávek. Zároveň prasklo, že armáda dala za radary dvakrát tolik, za kolik je od české firmy koupilo NATO. Že prý mají větší funkcionalitu. Dvakrát větší funkcionalitu? Jsme při pátku, čekáme víkend. Uvidíme, jak se premiér s lupínkovitýma ušima pochlapí. On rád argumentuje, že za jeho administrativy se žádná aféra neprovalila. To je pravda, protože Čapák a Agrofert jsou jeho privátní kauzy, které s sebou vleče jako kouli na noze. Tohle jsou ale vládní kauzy.

Ještě k té funkcionalitě.

Čtyři sta milionů za dálniční známky… to bylo drsné, ale věděli jste, že ten systém nepočítal s automatickým obesíláním provinilcům? Když jsem tuhle ve Varnsdorfu projel v noci radarem rychlostí 63 km/hod, poslali mi automatickou složenku na tisíc korun pokuty. V Kremlíkově systému to mělo být tak, že se policajti napojí na bránu, postaví se někam za buk a budou plácačkou haltovat neplatící řidiče.

Tak tohle mohlo napadnout jen úplného, ale naprostého idiota.

Milion protestujících v Bagdádu

Američané ztratili v Iráku čtyři a půl tisíc vojáků a je to na počet zabitých jejich devátá nejhorší válka. Takže z toho odporu mohou mít asi docela nepříjemné pocity. Ono holt se musí vědět, kdy se s tím osvobozováním má přestat. A zdá se, že některé země nemá vůbec smysl nějak osvobozovat...

Aston Ondřej Neff


Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy
Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy

Chvíle strávené nad knížkou jsou pro děti velmi důležité. Pořiďte dětem adventní kalendář plný kouzelných vánočních příběhů. Zkraťte si čekání na...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.