20.2.2020 | Svátek má Oldřich


Assange v klepetech

13.4.2019

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange přišel po sedmi letech o asyl na ekvadorském velvyslanectví v Londýně a ocitl se v klepetech. Labouristé vedení levičáckým antisemitou Corbynem hned zahájili akce proti jeho vydání do USA. 

Patřím k pamětníkům velkých celosvětových akcí za omilostnění manželů Rosenbergových, to byli ti, kteří se podíleli na ukradení technologie atomové pumy a jejího předání Stalinovi. WikiLeaks dodnes zveřejňují ukradené tajné dokumenty, vždy namířené proti svobodnému světu – ruských dokumentů si nevšímají. Assange stíhají za údajné znásilnění – v dnešní době „after-me-too“ pozbývá na důvěryhodnosti. Jeho publicistická činnost však byla nepochybně podvratná a je třeba, aby ji projednal nezávislý soud.

Jakpak by se asi takový druhý Assange choval v době příprav vylodění v Normandii, taky by vytruboval tajemství Dne D? Námitka, že je to něco jiného, neobstojí. Státy mají svá tajemství, hájí si je a kdo je krade, musí nést zodpovědnost.

Kdyby takový druhý Assange kradl materiály Rusům, poslali by na něho maníka s novičokem anebo by ho zastřelili. Ale on ten dotyčný Assange pracuje ve prospěch Rusů, ne proti nim.

Díky tomu může čekat celosvětovou podporu ze strany lidskoprávních aktivistů.

Aston Ondřej Neff


OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby
OTESTUJTE: Vyzkoušejte s námi kosmetiku od Nivea Baby

Máme pro vás další krásné dárky. Kosmetiku Nivea Baby, která je velmi šetrná i k té nejjemnější dětské pokožce, otestuje dvacet z vás. Chcete ji také vyzkoušet?


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.