9.8.2022 | Svátek má Roman


ARCHITEKTURA: Stavby a architekti 2

14.3.2017

Stavby a architekti 2

Po čtyřech letech vychází tento týden v Nakladatelství Lidové noviny druhý soubor mých článků o architektuře, které píšu od roku 2009 do sobotní přílohy Orientace v Lidových novinách. Tentokrát jsem vybral z poloviny texty o stavbách našich architektů na našem území, ta druhá představuje díla zahraničních architektů v různých zemích. Celkově je zde shromážděno asi 80 textů, doprovázených fotografiemi Pavla Hrocha a mými. Na závěr jsem zařadil rozhovor, který se mnou vedla redaktorka Lidových novin Marie Frajtová. Nechybí jmenný rejstřík. Knížka má téměř 300 stran, ISBN 978-80-7422-535-2, grafika Michaela Blažejová. Knihu Stavby a architekti 2 - Doma i v cizině si můžete objednat na webu NLN, podobně jako první díl. Ale zvu také na křest knihy, který se uskuteční ve stylovém prostředí kavárny Archa Barista v Gočárově ikonickém paláci Legiobanky v ulici Na Poříčí 24, a to v sobotu 25. března v 10 hodin, poté bude následovat Psí vycházka po okolní novoměstské architektuře.

A na závěr ještě dvě další pozvánky. O týden dříve, tedy tento čtvrtek 16. března, budu od 19 hodin přednášet v Grand café Orient v kubistickém domě U Černé Matky Boží na Ovocném trhu (www.grandcafeorient.cz) o historii a současném stavu Václavského náměstí. Představím řadu staveb, které se tam nacházejí, a také jejich tvůrce.

V úterý 21. března od 18:30 zase v břevnovském Kaštanu (www.kastan.cz) přednáším o pozoruhodném architektu Osvaldu Polívkovi, jedné z nejvýraznějších osobností evropské secese.

ZdenekLukes.eu

zl@zdeneklukes.eu
Archiv rubriky Architektura až do r. 1998