15.5.2021 | Svátek má Žofie


USA: Demokraté vs. Trump

17.4.2019

Možná že ten, kdo byť jen v mírné míře sleduje dění ve Spojených státech amerických v posledních dvou letech, může mít pocit podobný mému. Vidím totiž Donalda Trumpa jakoby převtěleného do Sochy svobody, do níž se dnem i nocí opírají divoké vlny ve volbách poražených demokratů, divé vlny zcela nelíčené nenávisti. 

Místo aby spolupracovali na zvelebování země a zbavovali ji problémů, o něž není nouze, horečně vymýšlejí plány mající jediný cíl: impeachment prezidenta. K tomu používají mnohé aktivity, nejpodstatnější asi je speciální vyšetřovatel Robert Mueller, dva roky pracující na zprávě, která - jak demokrati doufali a věřili - měla prokázat spolupráci Trumpa s Ruskem a jeho obstrukci americké zákonitosti. Nespočtukrát v průběhu Muellerova snažení nejdivější bijci Pelosi, Schumer, Schiff a jiní rozběsněnci, jimiž cloumá neustále zcela viditelná nenávist k Trumpovi, prohlašovali s bohorovnou jistotou, že k těmto dvěma proviněním rozhodně došlo. 

Pak zpráva vydána, o oněch dvou proviněních ale ani slovo. To však bylo jen povelem k odstartování pochybností o zmíněné zprávě, další a další požadavky se jak houby po dešti rodily v televizi a na internetu. Mnohé miliony stála tahle smutná, dva roky trvající legrace. Výsledek šetření očekáván jako novodobé Desatero. A pak, výsledek toho úsilí opět den co den znevažován! Jak mohli grázlové - ano, říkám jim tak - trvrdit existenci něčeho, čeho se ani zdatný Mueller nedopátral, a to mnohokrát v průběhu ještě nedokončeného vyšetřování?

Aby ale nenastala nuda, vypukl nápor ilegálních emigrantů z jihu do USA. Trumpův dramatický boj s odpůrci v kongresu o peníze na dokončení zdi. Problémy se vršily, až konečně prezident prohlásil situaci za kritickou. Okamžitě zostuzen těmi již jmenovanými výtečníky jako panikář vidící nebezpečí, kde není, nelida. Naopak, příliv nových emigrantů, ať legálních nebo ilegálních, je podle nich víc než blahodárný pro zemi. Slitování, lidumilnost, toho je třeba, ne zdi, volali, až jim často lítala slina od úst. Nebezpečí této migrace popíráno levicovým tiskem stejně jako hodnostáři. Žádná kritická situace neexistuje! Tradice Ameriky vyžaduje otevřenou náruč každému, komu se zachtělo života v USA. Pojem legální dán na roveň s ilegálním, tedy protizákonným. Tedy vymazat vlastně to slovo ilegální ze slovníku, aby nikoho nemátlo!

A co se stalo docela nedávno? Několik významných deníků, kupř. Washington Post a další, sděluje, že situace na hranicích dosahuje kalamitních rozměrů a že je třeba řešení! Jaká to zpráva pro Raracha, který pozorně sleduje neuvěřitelně trapné a směšné počínání amerických demokratů. A tu Donald Trump triumfuje ukázkou dokonalé logiky. Jsou americká města, hlavně ve státech s demokratickou většinou, která jsou útočištěm ilegálů (sanctuary cities). Prezident tedy rozhodl poslat migranty - a to v libovolném množství - do těchto měst! Vždyť po tom přece volají ti zastánci legálnosti imigrační! A co se stalo? Vykřikují jak potrefené husy, nijak se jim to nelíbí, místo aby Trumpovi poděkovali, že jejich přání a lidumilnost tak dokonale respektuje!

Není to dokonalá taškařice, leč ne právě pro zasmání, leda sarkastické na úkor Pelosi, Schiffa a jiných známých firem?
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.