6.5.2024 | Svátek má Radoslav


USA: Americký den 28. října 2016

3.11.2016

Žádný to národní svátek s pochodujícími vlastenci v historických hávech. Pošťák mi přinesl veliké barevné varování, abych nevolil kandidáta Martina Babince, poněvadž je TOO CONSERVATIVE, a abych se též vyvaroval kandidátky Claudie Tenney, poněvadž je TOO CORRUPT.

O jejích prohřešcích nic nevím, na rozdíl od počínání jiné tuze ambiciozní dámy s celonárodními či dokonce globálními ambicemi, a dnes je tento neobvyklý pátek s dopadem ponurého překvapení podpůrců dosud pramálo postižitelné prezidentské kandidátky Hillary Clintonové, mnohanásobně prolhané, leč prozatím neprůstřelné šampionky. A proti ní máme jen poněkud spatřitelný náznak naděje v podobě nepravděpodobného konkurenta Donalda Trumpa, jemuž zejména fandí nikterak intelektuálně ladění běloši pánského pohlaví.

Hillary, bývalá první dáma s osmiletou výdrží, posléze i ministryně zahraničních věcí, je navíc obtěžkána břemeny všelijakého druhu počínání, za něž naprostá většina jinačích smrtelníků by okusila problematické slasti třeba i doživotního pobytu za vězeňskou bránou. V tomto jejím unikátním případě dosud však září její talent, připomínající schopnost jakoby beztrestně ignorovat zákon o zemské pritažlivosti. Však opakovaně tvrdila, že v Bosně byla terčem nepřátelských střelců, jímž ovšem vůbec nebyla. Po rozloučení s Bílým domem oznámila světu, že ona chudinka odchází bez haléře, i když téměř obratem se začala topit v mnohých milionech dolarů. Povýšila se na nejznamenitější bojovnici za ženská práva na celém světě, což jí nijak nebrání prominentně zasedat na konferencích o lidských právech sponzorovaných saúdsko-arabskými lidumily. Lakota bezmezná, dočítáme se o ochotě marockého krále poskytnout 12 milionů dolarů dychtivé Clintonově rodině za pár minut popovídání. Nadace Clintonových je rovněž výtečným zdrojem přesunu peněz do vlastních kapes i v případech jako Haiti, nejubožejší stát v západní hemisféře.

Snem této Hillary jsou open borders - „otevřené hranice“. Tak se vyjádřila v soukromém rozhovoru, jehož se ale zmocnil všudybyl, zdroj WikiLeaks. Žádný hospodářsky úspěšný stát, jenž je zdrojem šlechetného sociálně ekonomického zajištění každého přivandrovalého zájemce, by dlouho nevydržel. Takže podle takové její prognozy by Americe pouze zbývala sebevražda. (John Hawkins, „The 5 Biggest Revelations About Hillary Clinton From WikiLeaks,“ Townhall, 29.10.2016). Obamova smlouva s Íránem, s jejímž záměrem se tato prezidentská kandidátka stoprocentně ztotožňuje, je oprávněně přirovnávána k Chamberlainově výkonu v Mnichově roku 1938. V této době se dočítám, že její nynější poradci ve svých privátních kruzích se kloní k řešení, jímž bude nukleární válka.

Ledajaké nepříjemnosti: Benghází, poté přemíra komplikací s emailem, Hillary ignorující státní tajemství, s dosud vždy platným předpokladem své vlastní nezranitelnosti. Ignorovala příkaz Kongresu dát k dispozici veškerý příliv a odliv tohoto druhu komunikace, přemnohé tisíce emailů zmizely, některé posléze objeveny. Při výslechu před kongresovým výborem pachatelka se hájila svou náhlou špatnou pamětí, na nic si nepamatovala, a pokud tedy došlo k nějakým nedokonalostem, něco takového ji tedy mrzí. Po několika měsících pokusů obhajovat své počínání se jaksi omluvila a připustila, že „using a private server was a mistake“, čímž pro ni taková nepříjemnost měla končit, její neprůstřelnost znovu potvrzena.

- - -

V červenci letošního roku, James B. Coney, šéf FBI, s dosavadní oprávněnou reputací autonomního nezávislého orgánu, v Kongresu oznámil výsledek vyšetřování. Ostře kritizoval provinilou Hillary a její spolupracovníky pro jejich EXTREMELY CARELESS (“bezstarostné, nedbalé“) zacházení s důvěrnými, tajnými, bezpečnost státu ohrožujícími materiály. Leckdo za pouhý zlomek takových provinění vysedává v ponuré federální věznici Leavenworth v Kansasu. Comey bod za bodem rozdrtil Hillary, která lhala a odvolávala se na vlastní zapomětlivost. V tomto případě ale k žádnému dalšímu vyšetřování, natož trestnímu postihu nedošlo. Hillary bylo dokonce prominuto její značně nehorázné tvrzení o neznalosti písmena C, hodnotící dokumenty jako confidential. Vyšetřovatelé FBI se této záležitosti nijak nevěnovali. Hillary zdůraznila své předsvědčení, že toto příznivé vyřešení z července je trvalé.

Nejeden potentát Demokratické strany si pochvaloval tento bezbolestný výsledek, zatímco Trump a jeho podpůrci takové podivné vyřešení zatratili jako závažné selhání spravedlnosti. Leckdo se též pozastavil nad počínáním Loretty Lynch, Obamovy černošské ministryně spravedlnosti (Attorney General), a jejího podivného setkání s Billem Clintonem, manželem Hillary, kdesi na letišti. Tam se prý toliko náhodně setkali, jen si popovídali o dětech a nikoliv o tomto případě, nabyvším dimenzí porovnatelných s aférou Watergate, která přiměla tehdejšího prezidenta Nixona k rezignaci. Hillary zatím již neváhala dát na vědomí, že po jejím dosaženém prezidentském vítězství Loretta Lynch bude pokračovat v roli Attorney General, s dohledem na počínání FBI. (Dotyčná politička, stejně jako její předchůdce Holder v téže funkci, za sedm roků nic nepodnikla na vyčištění voličských seznamů, s tím výsledkem, že se tam dodnes nachází aspoň šest milionů mrtvých duší a jejich řady dál rostou na seznamech neoprávněných voličů. V USA máme aspoň dvanáct milionů ilegálních vetřelců. Ti získají řidičské průkazy, dojde pak k jejich zápisu do voličských seznamů. Toť pak s výsledkem, že na Floridě, a nejen tam, je víc registrovaných voličů než autentických rezidentů.)

- - -

Vracíme se k 28. říjnu jako dni teď pořádně důležitému, neboť zbývá jen deset dnů do voleb, s potenciálem důkladně změnit tento kontinent. FBI znovu otevřela původní vyšetřování - k velké to Hillary nevoli. Hlavní vyšetřovatel James Coney oznámil Kongresu, že emails appeared to be pertinent to the investigation of Mrs. Clinton use of a private server. „Pertinent“ ve smyslu „přiměřený, případný“, což prozatím nám příliš neříká. Náraz, pořádné drcnutí způsobil Anthony D. Weiner, bývalý kongresman, demokrat, tuze značný chlípník, též pederast, momentálně vyšetřován pro svou komunikaci s patnáctiletou dívčinou v Severní Karolině. Důležitá je skutečnost, že je dosud ženat s osobou jménem Human Abedin. (Narozena 1967, Kalamazoo, Michigan, ve věku dvou let se rodiče s dítětem odstěhovali do Saúdské Arábie, otec islámský vědec, matka rovněž, dcera se charakterizuje jako „pyšná muslimka“, s intimním spojením k mezinárodnímu mohutnému Muslim Brotherhood, důvěrná spolupracovnice Hillary ve funkci deputy chief. Její předpokládané islámské špionážní konexe bude snad možné hodnotit zásluhou blonďatého Assangeho, australského hackera velmistra.)

The New York Times 29. říjnauveřejnily předpoklad 91procentní pravděpodobnosti, že Hillary zvítězí v boji o Bílý dům. Momentálně v tomto závěrečném utkání Clintonová má k dispozici 62 milionů dolarů a navíc podporu většiny mediálních zdrojů, v porovnání s pouhými 12 miliony miliardáře Trumpa. Hillary má k dispozici své oblastní filiálky v tuctech států, kdežto Trump nemá nic takového k dispozici.

Jak známo, naděje umírá poslední, z Trumpova tábora se ozývají hlasy plné naděje.

Pesimisté si spíš připomínají tristní varování velkého, mnou již občas zmíněného myslitele Menckena, že nelze nikdy dost podceňovat inteligenci americkéo voliče.

Právě jsem obdržel urgentní výzvu iniciátorů JUDICIAL WATCH přičinit se, aby tato zájemkyně o obnovené nastěhování do Bílého domu nedobrovolně zamířila do kriminálu.

Nad tím teď momentálně dumám.

KONEC

Neoficiální stránky Oty Ulče