29.11.2021 | Svátek má Zina


NORSKO: Jak se norští „experti“ opět ztrapnili v českých médiích

10.11.2016

Český server iDnes přinesl rozhovor se dvěma údajnými norskými experty o tom, jak úžasný je Barnevernet a jak dělají v Norsku všechno naprosto výborně. Pokud nás chtěli pobavit, povedlo se. Jinak slušná propaganda...

Pánové z rozhovoru buď lžou, nebo vůbec neví, jak Barnevernet ve skutečnosti funguje.

- I když soud rozhodne o vrácení dětí, Barnevernet se odvolá a nevrátí ho – což je např. případ slovenské holčičky Maxine, kde rodiče už 2x vyhráli její okamžité vrácení, protože odebrání na základě nedostatečného očního kontaktu s hluchoněmou matkou se prokázalo jako zcela neopodstatněné. Matka i otec jsou svéprávní a mají všechny předpoklady poskytnout své dceři poskytnou péči a výchovu. Přesto Barnevernet brání v jejich návratu.

- To, že opravné mechanismy v Norsku nefungují, potvrzuje i případ Evy Michalákové – žádné obvinění se neprokázalo, děti přesto nebyly vráceny. Dědeček, který se naprosto ničím neprovinil, dětem také nesmí ani zavolat. Nebo za co může tento sedmdesátiletý pán milující své vnuky? A proč kluci nesmí znát své kořeny, které jsou uměle Barnevernetem přetrhány? Na to „experti“ neodpověděli.

- Hned v nadpisu článku „experti“ tvrdí, jak děti nepatří rodičům. A komu patří? Státu? Rodiče a biologičtí sourozenci jsou tedy vzduch a rodina je nadávka? Proč Norové rozdělují děti z biologických rodin? Chtějí mi tito „experti“ říci, že objetí od naprosto skvělé mé mámy a táty a náš 37 let budovaný vztah vzájemné úcty a podpory je něco hnusného a nepatřičného?! Ano, i my známe podobnou rétoriku z Česka od ministryně Michaely Marksové -Tominové, která by nejraději děti dala na starost státu a poslala ženy makat od rána do večera. Rození dětí ze zkumavky, následné odložení do státních jeslí a školek... To není výchova, ale doktrína ideologů nacistického Německa v programu Lebensborn. To je naprosto nepřijatelné.

- V článku vůbec nemluví o zneužívání dětí v různých zařízeních Barnevernetu. To, co se děje např. v dětských domovech nezletilým dívkám, překonává veškeré představy z filmu Requiem pro panenku. Viz třeba příběh Skleněné dívky Idy a dalších dívek, o kterém se v Norsku také jen mlčí.

- Experti také záměrně ignorují aktuální dění v Norsku, kde je obrovským tématem narůstající počet žalob rodičů na Norsko u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku, kterých je podle našich informací už devět a o dalších se ještě bude jednat, což jsem avizoval už v tiskové zprávě ze začátku října, kdy jsme měli potvrzených pět případů, ačkoliv norská média už tehdy mluvila o sedmi.

- Také se nám snaží namluvit, že jen jako cizinci vůbec nerozumíme jejich systému. Proč ale tedy v Norsku protestují přímo Norové? Poslední demonstrace 5. 11. měla podle odhadů účastníků kolem 1 000 lidí (zde video z pochodu). A další protesty mají ještě do konce roku pokračovat. Že by tato část „pomýlených“ Norů nechtěla státní děti?

Jednoduše řečeno, místo toho, aby se Norové zamysleli, zda skutečně nedělají něco špatně, tak nás jen bude norská propaganda krmit podobnými články. Chtěl bych proto váženým norským „expertům“ vzkázat, že jsme jim na to neskočili a naše snahy změnit tento zrůdný systém nikdy nepřestanou!

Protože jestli se oni řídí heslem „raději odebrat deset dětí neoprávněně, než nechat jednomu ubližovat“, my se zase řídíme tím, že i jen jedno zničené dětství naprosto nemůže omluvit i třeba desítky dalších, kterým třeba pomohli. Jedná se o děti a zde nepřijímám omluvy typu „justiční omyl“, kterých navíc jsou prokazatelně v Norsku stovky. Norové by měli zalézt a zpytovat spíše svědomí, než šířit opakovaně svoje nesmysly. Stačí si přečíst u článku na iDnes diskusi. Čechy tato přihlouplá ideologie „státních dětí“ nepřesvědčila a doufám, že nikdy nepřesvědčí.

Převzato z blogu s autorovým souhlasem

Autor je europoslanec za KDU-ČSL, člen Rozpočtového výboru Evropského parlamentuAdvantage Consulting, s.r.o.
KUTIL DO NÁSTROJÁRNY se spoustou bonusů (38.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 32 000 - 38 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.