8.12.2023 | Svátek má Květoslava


NĚMECKO: Schulz nám spadla

12.2.2018

Tak Lidové noviny měly v sobotu skvělý otvírák o procesu s chlápkem, který v Chomutově před časem vystřílel zásobník do jiného chlápka, jak squatteři obsadili usedlost Šatovka, což je událost celostátního významu a o šarmantní ofenzívě Kimovy půvabné sestry v dějišti olympijských her (on ji nejspíš Kim nechá do roka sežrat psy nebo něco takového civilizovaného provede). Nějaké Německo a jeho politické turbulence jsou proti těmto událostem a přiblblé olympiádě hovadina.

Jenže od tzv. seriózního média bych očekával, že se bude věnovat pro Česko velmi důležité události. A sice té, že jsme nejprve se zděšením zjistili, že Martin Schulz má v nové GroKo být ministrem zahraničních věcí. To byl panečku kotrmelec, ale už jsem v NP v loňském roce před volbami do Bundestagu tenhle jeho chamtivý rys předvídal. Jenže pak jsme v pátek, poté, co se na rameni vedení CDU a v médiích dostatečně vyplakal Sigmar Gabriel, že mu berou gumovou kačenku - funkci ministra zahraničí -, a poté, co Schulzovi téměř celá SPD vynadala, že mu jde jen o funkce (o co jiného v té politice SPD ale do prčic jde?), to zabalil a napsal dopis straníkům a médiím před tím jejich komickým parteitagem. V dopise zhruba napsal, že jeho osobní ambice nemohou stát v cestě štěstí SPD. Hezky zaobaleně popsal, že nejprve řekl po volbách v silných horečkách a abstinenčním syndromu, že do koalici s Unií a do funkce v její vládě nikdy nevstoupí, aby pak přistoupil oduševněle na jednání, aby si zde vyjednal koryto jako řemen a aby si pak zase nadělal do gatí. Asi tak nějak typově jedná zásadový politik německého typu ze socialistického vrhu.

Že jsme (prozatím) unikli velké katastrofě, asi nikoho v Lidových novinách ani leckde jinde nezajímá. Ale unikli, protože kdyby náhodou se Martin Schulz ministrem zahraničních věcí v Německa skutečně stal, čekaly by nás těžké časy. Tento pukavec zrozený z lůna německé politické slepice, tento Martin Schulz je člověkem, kterého nějaké Polsko, Česko, Slovensko či Maďarsko, prostě ta sebranka z Východu, vůbec nezajímá. Tedy jen pokud si nestáhneme gatě, neodkýveme všechno Berlínu a Brusele, nepřijmeme tisíce imigrantů, později je pak doplníme o jejich tři až šest manželek a hordu neidentifikovatelných děcek, nevytvoříme evropskou armádu na dvě věci a nepřijmeme euro. A to vše nejpozději ihned. A pokud pak nevytvoříme nejdéle v r. 2025 eurofederaci. Jinak nás kopne Schulz do zadnice a poletíme. Tak zatím letí tento trotl.

Bez ohledu na to, že tak jako tak dříve nebo později z EU půjdeme (čímž jsem si jist, jen jde o to, kdy a jak to proběhne a zda to bude bolet více či méně) nejen my, ale mnozí další (rozpad EU již přece nastal), je dobré si jen všimnout, jak se celý ten zázračný domeček z karet, který se nazývá „německá politická kultura“ a který nám dávali všichni za vzor (hlavně expert pan Šonka, který se ve všem, co o Německu píše, až báchorečně mýlí), hroutí a hroutí. Stačí jedny volby s nečekaným výsledkem a všichni ti titáni německé vysoké politiky včetně Anděly Merkelové jsou v pytli jak Baťa s dřeváky. Frau Merkel si může být téměř jistá, že po šaškárně s amébním Schulzem, typickým to produktem bruselského pařeniště skvělých politiků, členská základna SPD tu její slavnou GroKo s velkou pravděpodobností neodsouhlasí. A pak teprve uvidíme, zač je toho Merkelová loket a co předvede. Asi to jako kvočna zkusí zase vysedět, jenže na to nebude mít tentokrát čas. Ostatně uvnitř CDU jsou vyděšeni, jakých ministerstev je ta ženská se ochotna vzdát jen proto, aby mohla ničit Německo další čtyři roky coby kancléřka. Neuvěřitelné! Němci, kteří milují řád a pořádek, jsou bez řádně schválené a důvěrou obdařené vlády tak trochu zkoprnělí a hroutí se jim ten pár desetiletí kašírovaný politický cirkus. Hroutí se jim svět. Zhroutila se obskurní kariéra Martina Schulze (Gott sei Dank) a v přímém přenosu se hroutí ta Anděly Merkelové (na endlich). Die Merkelsdämmerung ist da.

Poválečné Německo už nikdy nebude jako to na jaře 2017 a voliči to ocení v předčasných volbách. Myslím, že Anděla Merkelová nebude mít odvahu zkusit to s menšinovou vládou, a tak dojde na předčasné volby. Pokud k nim dojde, pak uvidíme pád SPD (ne nepodobný té naší slavné štruksové ČSSD) a CDU/CSU, kteří to budou muset zkusit dát dohromady s FDP a AfD. Světe, zboř se a ať nežeru, jestli to nenastane. Dobře německou bramboračku sledujme. Ne proto, že bude veselo, ale proto, že vývoj v Německu je velmi důležitý pro náš stát. Nejlepší je sledovat jejich velká média, jak jsou z toho všeho bezradná. A tak na závěr dobrá rada: kdo si chce přečíst něco kvalitního o německé politice, nechť čte Neue Zürcher Zeitung.

Ostatně soudím, že EU v polisabonské podobě musí být zničena.