Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

NĚMECKO: Kdy začne vláda řešit islamistickou hrozbu

diskuse (114)

Německo zažilo několik událostí, které by neměly uniknout naší pozornosti. Připomněly nám věc, která je sice zřejmá, nicméně obrovský problém představuje laxnost německé vlády při jejím řešení.

Nezanedbatelná část lidí ze třetích zemí nejenže nemá žádný zájem začlenit se do společnosti, která je přijala, a naopak se vůči ní staví otevřeně nepřátelsky. Činnost radikálních islamistů v Evropě představuje vážný problém pro demokracii a bezpečnost našich obyvatel.

Jelikož se jedná o dění v sousední zemi, nemůžeme se divit tomu, že situace začíná vážně znepokojovat i mnoho lidí u nás v Česku.

Demonstrace za chalífát
V Hamburku proběhly nedávno dvě demonstrace za chalífát. První z nich se konala na konci dubna a zúčastnilo se ji něco přes tisíc lidí. Transparenty některých účastníků hlásaly, že „řešením je chalífát“ a (Německo je) „diktaturou hodnot.“

Zcela jednoznačně tedy můžeme něco takového brát jako výzvy ke zrušení demokracie. Navzdory tomu ale mohla demonstrace volně proběhnout a policie se ji ani nepokoušela rozpustit.

V květnu se uskutečnila ještě jedna podobná demonstrace s dokonce dvojnásobnou účasti oproti té předešlé. Policie však tentokrát chtěla alespoň uvalit na toto veřejné shromáždění některá omezení. Nesmělo se pochodovat, nesměly být ženy oddělené a jakékoli islamistické symboly a hesla byly zakázány.

Podmínku o zákazu oddělit muže a ženy demonstrující islamisté splnili. Žádné ženy se totiž přímo mezi demonstranty neobjevily. Na rozdíl od první demonstrace při ní nebyly žádné transparenty ani vlajky s islamistickými symboly.

Místo toho pak v reakci na omezení mnoho účastníků drželo cedule s nápisem „Censored.“ Mnohým z vás určitě přijde zvláštní, když si stěžuje na cenzuru někdo, kdo zastává ideologii popírající svobody zaručené v demokratických zemích.

Jedna podmínka však byla porušená i zde: Joe Adade Boateng, vůdce uskupení Muslim Interaktiv navzdory zákazu volal na samém závěru demonstrace po chalífátu.

Hrůzný čin v Mannheimu
Ignorovat hrozbu islamismu se nevyplácí. Před časem jsem v článku na blogu věnovaném první ze zmíněných demonstrací psal, že bylo obrovskou chybou, když tehdy policie nezasáhla, a ta chyba se jim brzo vrátí jako bumerang. A to se bohužel také stalo.

Mnohem závažnější incident se odehrál před pár týdny v Mannheimu, kde měl na demonstraci vystoupit protiislámský aktivista Michael Stűrzenberger.

Radikální islamista zde zaútočil nejdříve na Sturzenbergera ale při útoku vážně poranil i zasahujícího 29letého policistu, který na následky zranění zemřel.

Za zmínku zde stojí velmi nešťastný průběh celého zásahu: Videa a snímky zveřejněné v médiích a na sociálních sítích totiž naznačují, že policista nezasáhl v chaotické situaci přímo proti pachateli (islámskému radikálovi), ale proti jinému jednomu z členů Stürzenbergerova týmu, který přitom předtím sám zakročil proti jinému mladíkovi, jenž měl být komplicem hlavního pachatele.

Vrah této chaotické situace využil a zezadu zasadil policistovi několik ran nožem do oblasti hlavy a krku.

Špička ledovce
Útok v Mannheimu představuje jen špičku ledovce. Opět se ukázalo, že islamismus je problémem s reálnými důsledky. Jeho přívrženci mají silný sklon oponovat odlišným postojům užitím násilí.

V demokratické společnosti proto nemají lidé zastávající takové postoje místo. Zásahy ze strany bezpečnostních složek bohužel často přicházejí buďto pozdě, nebo prakticky vůbec.

Všichni politici v celé Evropě by si měli uvědomit, že problém už prostě nemohou odbýt slovy, že se nic nestalo. Ani pouhé verbální odsouzení ze strany hlavních politických představitelů zdaleka stačit nemůže.

V některých významných médiích, jako např. BBC se vyskytla snaha ani slovem nezmiňovat jen pouhou možnost islamistického motivu. Útok v Mannheimu by přitom měl sloužit jako další z mnoha budíčků nejen pro Německo, ale i celou Evropu.

Co udělá německá vláda?
Bude německá vláda i nadále nečinně přihlížet, jak zemi ovládá radikální islamismus, nebo konečně podnikne nějaké kroky pro větší bezpečnost svých občanů? Německý kancléř Olaf Scholz už sice oznámil, že chce deportovat těžké zločince a lidi představující nebezpečí do Afghánistánu a Sýrie.

Když ale opoziční parlamentní frakce CDU/CSU předložila ve Spolkovém sněmu návrh na boj proti politickému islámu „jako hrozbě pro naši svobodnou demokracii,“ její návrh byl odmítnut.

Pokud se má islamismus opravdu řešit, nemůže zůstat jen u slov! V sázce je bezpečnost lidí v Evropě a jejich životy. V opačném případě budeme moci jen přihlížet k dalšímu vzestupu toxických uskupení, jako strana Alternativa pro Německo.

Ta nyní s téměř 16% ziskem v evropských volbách zaznamenala navzdory všem nedávným kauzám svůj historicky nejlepší výsledek.

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

Michael Pánek
19. 7. 2024

Zástupci opozice navrhli, aby slovenský parlament přijal usnesení odsuzující raketový útok na...

Lubomír Stejskal
19. 7. 2024

Ono je to totiž s dnešním Tureckem, potažmo s Erdoganem, podstatně složitější. Jistěže každý...

Martin Mařák
19. 7. 2024

Ani bych se nedivil, kdyby prezident Macron nakonec pověřil sestavením vlády nějakého relativně...

Vratislav Hlubuček
19. 7. 2024

Se znepokojením pozoruji rozvírání Overtonova okna v Ukrajinském konfliktu. Podpora napadené...

Aston Ondřej Neff
16. 7. 2024

Je až pozoruhodné, jak malou pozornost vyvolalo v našich médiích oznámení Roberta Fica z minulého...

Aston Ondřej Neff
18. 7. 2024

Premiér Fiala oznámil že Korejci tam dostaví dva bloky a vláda s nimi vyjedná opci na dva další...

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

Aston Ondřej Neff
17. 7. 2024

Nedávná změna vzezření Psa se chystala delší dobu. Do zákulisí nevidím, jen mohu usuzovat, že s...

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

Lidovky.cz, ČTK
19. 7. 2024

Výpadek celosvětového odbavovacího systému postihl i pražské letiště. Kvůli výpadku se zpožďují...

Lidovky.cz, ČTK
19. 7. 2024

Poslanec slovenské sněmovny z klubu nejmenší vládní Slovenské národní strany (SNS) Pavel Ľupták byl...

Lidovky.cz, ČTK
19. 7. 2024

Petr Rada bude moci být na lavičce Dukly Praha v sobotním utkání úvodního kola prvoligové sezony...

ČTK, Lidovky.cz
19. 7. 2024

Na luxusním bulváru Champs-Élysées v Paříži byl ve čtvrtek při útoku nožem zraněn policista....

Stanislav Kučera
19. 7. 2024

Jde o ohromující čísla. 16 milionů fandů na místě, čtyři miliardy diváků u televize. Slavnostnímu...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz