Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

NĚMECKO: Fall Hanau

V hessenském Hanau, jehož některé části vypadají jako směs Ankary a chudnoucího předměstí, 43letý, očividně vyšinutý Němec postřílel devět lidí z imigračního prostředí, většinou Kurdů. Zastřelil nakonec svoji matku a sebe. Sportovní střelec, u kterého policie našla důkazy o jeho rasistických výrocích o nadřenosti bílé rasy. Takové činy jsou hrozné a vypadá to, že se pomalu stávají součástí evropské reality. Něco podobného se už dvakrát stalo i u nás, nedávno v Ostravě, i když tam šlo o odlišnou frustraci.

Co se ovšem v Německu následně děje, nad tím opravdu zůstává rozum stát. Okamžitě se vzedmula vlna osočování strany Alternativa pro Německo (AfD), kdy je této straně vytýkáno otravování celkového politického klimatu v zemi. Politický kašpárek generální tajemník SPD Lars Klingbeil pro FAZ okamžitě reagoval, že „bylo mnoho těch, kteří jej povzbuzovali, a k těm definitivně náleží AfD“. Podle Klingbeila „je přece jednoznačně jasné, že AfD je strana, která musí být sledována Úřadem pro ochranu ústavy“. Podle Cema Özdemira ze Zelených „je AfD politickou rukou nenávisti. AfD se pokouší svými vyjádřeními stále dále posouvat pravidla politického diskursu a hranice vyslovitelného.“ A takto bych mohl pokračovat dál.

Pozoruhodné je, že tenhle šílenec nemá s AfD nic společného. Jenže politický diskurs v Německu spočívá v tom zašlapat AfD do země, zastrašit její voliče, vyloučit ji z účasti v politické soutěži a nedovolit jí rozhodovat o ničem. To je onen skvělý diskurs zahájený tvrdě poté, co AfD kráčí při volbách poslední tři roky od zisku k zisku a od úspěchu k úspěchu. Je jednoznačně namířen právě proti AfD, která jediná je protimigrační, euoskeptická a tvrdě kritická proti politice Anděly Merkel. V Německá se demokracie nachází v sestupném stádiu, kdy nelze kritizovat katastrofální imigrační politiku a selhávání státu při ochraně veřejného pořádku - ať již v no-go zonách s obyvatelstvem imigračního původu, anebo v těch, kde řádí Antifa a další složky extrémní levice a kde je policie předmětem tvrdých útoků jak verbálních, tak i násilných (Lipsko, Berlin aj.). Ostatně v jednom návalu objektivity ČRo Plus zaznělo, že ony šišabary jsou jinak předmětem častých policejních razií, neboť se zde scházejí bossové organizovaného zločinu. Čin pomateného jedince v Hanau je okamžitě zneužit pro nechutné politické cíle a není náhodou, že hlavním tahounem těchto nálad je SPD, která spěje do politického zapomnění a marginalizace. AfD k tomu přispívá velkou měrou.

Postup politických elit kašlajících na německé voliče AfD, které lze - logikou německé judikatury vysokých soudů - označovat bez dalšího za fašisty (což samo o sobě je odporná zkratka), v kauze Hanau má asi takovou logiku, jako kdyby české politické špičky požadovaly sledování Okamurovy SPD, případně její zákaz po střelbě v ostravské nemocnici.

Německo je demokracií jen na první pohled, kdy vypadá jako nablýskaný cadillac, ale uvnitř je nasviněno až běda. Možná by neškodilo se ptát, zda podobné skutky v městech, kde jsou celé části muslimské a podle toho i výborně a mile vypadají, nejsou následkem toho, že labilním jedincům praskají nervy. K tomu netřeba fantazie. Je dobré do těch míst zajet, v klidu se tam projít a představit si, že se tam narodíte, chodíte do školy, začnete pracovat a během času se váš svět změní v něco, co se vám nejen nelíbí, ale je vám to třeba i odporné. Mezi rasistou a nerasistou můžou být třeba tři roky bydlení v sousedství. Normální člověk se sebere a pokud může, tak se přestěhuje, labilní jedinec pak v ojedinělých tragických případech dospěje k šílenému závěru, že je třeba to řešit terorem.

Němečtí vrcholní politici jsou názoru, že ostrakizací a napadáním AfD dosáhnou změny klimatu a smíří nesmiřitelné. Dosáhnou pravého opaku. Však to uvidíme. Z tohoto zasetého větru bohužel vznikne bouře.

Jan Kovanic
24. 7. 2024

Mince snad skutečně vydává Republika Kongo, avšak nabízejí je nám chytráci z provařené firmy ČESKÝ...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Petra K.
24. 7. 2024

Jedno ze dvou letošních překvapení. Kalendář! Sláva veliká!

Jan Ferenc
24. 7. 2024

Je nutné chápat zvolení Ursuly z Leyenů také jako rozhodnutí za plynulé pokračování dosavadní...

Lubomír Stejskal
24. 7. 2024

Za americkým prezidentem zamířil 22. července premiér Netanjahu. Na novou situaci reagoval slovy:...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

Lukáš Kovanda
23. 7. 2024

Predikční platformy, jako je PredictIt, jež umožňují sázet na výsledek prezidentského klání jako...

Lidovky.cz, ČTK
24. 7. 2024

Polostátní energetická společnost ČEZ zahájila ve středu jednání s korejskou firmou KHNP o smlouvě...

kh Kateřina Havlická
24. 7. 2024

Komisař policie v americké Pensylvánii Christopher Paris během úterního slyšení v Kongresu...

Josef Kopecký
24. 7. 2024

Na jednání vlády překvapivě dorazil prezident Petr Pavel. Jednal s ní o zprávě o zajištění obrany....

žof Žofie Nováčková
24. 7. 2024

Na obvodním soudě pro Prahu 2 pokračuje hlavní líčení v případu lidí obžalovaných kvůli incidentu...

Lidovky.cz, ČTK
24. 7. 2024

V pátek večer bude kvůli zahájení olympijských her vyhlášena nad Paříží a okolím bezletová zóna....

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz