19.8.2022 | Svátek má Ludvík


KORONAVIRUS: Vakcíny se vám zachtělo, holenkové?

3.2.2021

Bylo celkem jasné, že to jednoho dne muselo přijít. Naše civilizace, zvaná též euroamerická či předtím „bílá“, se dostala do stavu, jaký znali už staří Egypťané. Jste na špičce ekonomiky, jste nejsilnější, všichni vás napodobují – váš životní styl, oblékání, hudbu atd. -, až si myslíte, že se vám nemůže nic skutečně špatného přihodit.

Takže vám vládnou čím dál neschopnější politici, ale hlavně byrokracie a různé zájmové skupiny. Ostatně, na co myslíte, že padl slavný Řím?

Takže jsme si mysleli, že jsme nejchytřejší na světě, že náš systém, který nám umožňuje pohodlný život a také „dojení“ těch chudších, pomalu zvítězí na celém světě. A mladí progresivisté si to myslí dodnes. Vždyť i v Moskvě, Pekingu, Dillí atd. jsou mrakodrapy, prodávají tam housky s mletým masem McDonald, všichni si chtějí koupit vlastní auta jako my na Západě. Takže, jak říkali soudruzi staří marxisté, „kdo nejde s námi, jde proti nám“.

Následkem čehož si myslíme, že měl pravdu V.I. Lenin, že „imperialismus je nejvyšší stadium kapitalismu“, přičemž těmi nevhodnými „impérii“ myslíme konkurenční státy.

Jako Čínu, Rusko (a mnozí v Evropě dnes i trumpovskou část USA). Takže je vhodné proti nim vést mediální i jiné války, páč si to zaslouží a my jsme prostě lepší a máme pravdu. Pak přijde malér a všechno nám to spadne na hlavu. Jako za druhé světové války, kdy by býval Západ (tedy hlavně Evropa) bez ruských bolševiků nepřežil. Ale to jsme považovali za takovou anomálii. Kór, když jsme vyhráli „studenou válku“.

Mezitím nám ovšem zbyla nejen „nepřátelská“ státní impéria jako Čína a Rusko, ale i nová impéria - ekonomická a mediální. Která mají stejnou či větší sílu než skutečně mocné demokratické státy i jejich spolky, jako je Evropská unie. Spojení, kombinace, vzájemné soupeření mocných státních sil a ekonomických a mediálních impérií (Twitter, Google atd.) a naše vlastní zaostávání a rozmáhání se kolektivního idiotismu (na ukázku: volba Joea Bidena presidentem USA a „boj proti trumpismu“, evropský „zelený úděl“ a smršť ekonomiku devastujících a svobodu likvidujících nařízení a předpisů) se ukázalo ve své nahotě v okamžiku příchodu „černé labutě“, pandemie jménem covid-19.

Když si světoví politici (a hlavně ti evropští) uvědomili, co je to za malér, zjistili, že je přichytil se staženýma kalhotama. První, co bylo potřeba, roušky, nikdo neměl. Tedy až na tu prokletou Čínu, nepřátelskou a vůbec zavrženíhodnou.

No, a pak se hubou a v mediích mlelo o čínském nebezpečí (ne že by nebylo!) a Miloši Zemanovi se nadávalo do pro-čínských kolaborantů. Ale do Číny jezdili různí „západní“ emisaři s poníženými suplikami, aby „strýček Si“ souhlasil, že Čína, jediná schopná rychle reagovat, předělá svoje fabriky na výrobu roušek a respirátorů. A aby, „pěkně prosím a uctivě předem děkuji“, nám nějaké dodala. Ať to stojí, co chce. A tak se po Číně potulovali političtí emisaři i obchodníci s „igelitkami plnými stodolarovek“ a snažili se přeplatit jeden druhého. A nejbohatší jistě platili nejlépe.

A i když už jsme byli v úplném maléru a roušky jsme si šili ze starých trenclí, tak naši ideologičtí progresivní idioti a „investikravinní“ novináři nadávali české firmě, která tam nakoupila dvě letadla plná roušek a dovezla to do Česka. No, a nebýt čínských aerolinií, tak bychom nedovezli jinak skoro nic, jako mnoho ekonomicky slabších států. Dneska už roušky máme. A jsme takoví tupci a s takovou byrokracií, že nedokážeme ani dovézt a zprovoznit dvě linky na roušky, co nám zdarma darovali jiní Číňané, tedy ti z Tchaj-wanu.

Roušky sem, roušky tam, najednou lidstvu došlo, že jako když nemáme vlastně žádný lék na chřipku, nemáme nic ani na covid-19. A že se na něj skutečně umírá a že má další dopady - větší než běžná chřipka, na kterou už si lidstvo jaksi přivyklo.

Chytřejším došlo, že se nakonec covidem nakazí miliony a spíše dnes miliardy lidí a že záchrana by mohlo být očkování. A tak vlády začaly vrhat miliardy do výzkumu očkovacích látek. Ty očkovací látky soukromé i vládní laboratoře bleskurychle vymyslely, ale s použitím v praxi je to složitější. A vyrobit očkovací dávky pro cca 1 až 2 miliardy lidí (USA, Evropa, Austrálie a další spřátelené státy) není sranda. A aby nezačala jo nechutná rvačka, EU udělala dohodu s některými výrobci. Ale ta nefunguje. A národní státy vlastně nemají žádné páky na monopol – impérium výrobců léků.

Takže vakcín je málo, výrobci kašlou na nějaké politiky a narychlo sepsané smlouvy. Kdo někdy řídil nějakou výrobu (s tím mám osobní zkušenosti) ,ví, že když se dělá něco narychlo, malér je na obzoru. Ovšem kvůli z řetězu utrženým mediím to nemůže nikdo veřejně přiznat. Jo, jistě, taky jde o prachy. O hodně velké prachy. Kdyby se rozšířila fáma, že nějaké očkovací sérum je nekvalitní či dokonce nebezpečné, dotyčná firma by přišla nejen o tento obchod, ale mohla by to pod tlakem řevu medií a různých politických chytrolínů zavřít.

Takže očkovacího vakcíny není dostatek a bude jí ještě dlouho málo.

Ono tedy séra je relativně dost. Dokonce dvě velmoci je mají a používají a nabízejí a vyvážejí, ale ty jsou pro Západ politicky nepřijatelné. Čínská očkovací látka Sinopharm je něco, o čem se v politicky korektním světě nesmí ani uvažovat. Kdekdo má sice na sobě a u sebe všechno možné Made in China, od spoďárů po počítače a hračky pro děti, ale čínská vakcína je tabu. Také je otázka, zda by ji vůbec chtěli Evropě dodat. Do USA by to po vítězství progresivistů a po dokonalém zblbnutí mládeže a „inteligence“ zřejmě stejně nešlo.

Takže dokud se nerozeběhne výroba látky Novavax od americké filiálky v ČR (fy Praha Vaccines), která by mohla snad být k mání někdy koncem roku 2021, tak nám zbývá Rusko. Jak naznačil plukovník Prymula. Na starý typ covidu-19 totiž už zemřelo cca 2,2 milionu lidí a britská mutace je prý 40 až 70krát nakažlivější. U nás je potvrzených nákaz okolo milionu (odborníky odhadovaná realita je asi 2 až 3krát větší) a úmrtnost okolo 17 tisíc. Britská mutace už tady je a ty nejzákeřnější, tedy jihoafrická a brazilská, sem prostě doputují. Tomu nelze zabránit. A pak to tedy může být „tóčo“.

A vládě nezbyde než hledat pomoc třeba u čerta a ďábla. Takže je pravděpodobné, že pojedou naši emisaři, v Kremlu se hluboce pokloní, zem políbí a poprosí „slunéčko zlaté“ cara presidenta Putina o pomoc. A uprostřed toho zlatého paláce, jak jej známe z televize, moudrý car podumá a bradu zamne a řekne: „Tak vakcíny se vám zachtělo, holoubkové? A psát o mně ošklivé řeči, to jste se nebáli? A odstraňovat sochu zachránce Prahy soudruha maršála Koněva a strčit ji do šrotu, to taky bylo moudré? A napsat, že atomovou elektrárnu od nás nechcete, protože nejsme dost ´demokratický´, to jsme také slyšeli.“

Na kolenou klečící české poselstvo bude jen mlčky, po ruském vzoru tlouci hlavami o zem.
„Takže vakcíny se zachtělo? Da, da, ja panimáju… Že vám tam umírají lidé, říkáte? A hodně? Éto trudno… no, nám u vás taky umírali lidi, když hnali fricky. A pak jste o tom ošklivě mluvili…. davaj, podumajem i pagavarim ab etom… A že to není schválené od EU, říkáte, no co? Maďaři kupují, Srbové kupují, kdekdo kupuje. Co nám všem je, chlapci milí, slovanští bratři čeští, taváryšči, druzja naši, do nějakého Bruselu?“

A holubici uvidí. A bude to drahé. Když to dobře dopadne. Ne drahé v penězích.

No, a to si ani nedovedu představit, že bychom nakonec museli jet i za „strýčkem Si“ do Pekingu, ten dodává svůj Sinovax do všech států kolem, a lacino. A když je něco laciný, tak to bývá nejdražší.

Prý už je vidět světlo na konci tunelu. No, jen jestli to nejsou jiskry před očima, jak nás matička příroda praštila covidem do hlavy.