24.9.2021 | Svátek má Jaromír


GLOSA: Zákeřná humanitární pomoc

14.8.2014

V tomto duchu, zcela nepřekvapivě, komentuje převážná většina českých médií mohutnou autokolonu vypravenou z Ruska směřujcí do míst nejtěžších bojů na východě Ukrajiny…

Předpokládám, že nikdo normální , kdo jen trochu sleduje ty drastické televizní záběry z toho ukrajinského válčení, nepochybuje o potřebě rychlé pomoci dlouhodobě trpícímu místnímu obyvatelstvu.

Je podivné, že obvykle tolik přecitlivělý Západ, včetně tisíců nejrůznějších evropských humanitárních organizací, tahle humanitární katastrofa, prakticky za humny, vůbec nezajímá. Dokonce i jindy tolik aktivní všudybyl - Člověk v tísni - zapadl mezi ty mrtvé brouky…

Naopak ani příliš nepřekvapuje, že kyjevská vláda má zase úplně jiné starosti, nesrovnatelně více ji zajímá případné vojenské vítězství.

Zbývá tedy jen Rusko. Kdyby už pro nic jiného, většina z těch postižených, nejvíce trpících, je ruské národnosti. Motivaci té nabízené ruské pomoci opravdu netřeba složitě hledat….

Přesto zmínění politici a média tuhle ruskou pomoc vesměs bezpečně rozšifrovávají jako zákeřnou provokaci, předem ví, že ta ruská kolona stovek bílých náklaďáků veze vojenskou pomoc povstalcům, že je fuj!

Nic nepomáhá ujišťování, nabídka ruských úřadů, že před překročením rusko-ukrajinské hranice se každé z těchto vozidel podrobí kontrole zástupců Červeného kříže, ukrajinských celníků, úředníků…

Tohle absurdní drama snad ani nemůže mít něco společného s hloupostí! To je už doslova spiknutí!

Převzato z JosefHavranek.blog.idnes.cz se souhlasem autora.Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?
Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?

Na 20 maminek a jejich holčiček tentokrát čeká kelímek s panenkou Kitten Catfé. Zapojte se do testování a získejte pro svoji holčičku další...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.