26.9.2023 | Svátek má Andrea


EVROPA: Nekupujte u Žida…

7.7.2014

… cukr, kafe, mouku; zabrali nám území; šutr, písek, louku

To se asi teď zpívá v Bruselu. Jako za starých časů. Nátlak EU na členské státy, aby bojkotovaly výrobky z izraelských osad, je odporný.

Dvanáct dalších zemí Evropské unie vydalo varování před obchodováním s židovskými osadami na palestinských územích. Celkem tak podobné prohlášení zveřejnilo již 17 členů EU, uvedl izraelský list Haarec. Česko mezi těmito státy není a podobný krok ani neplánuje (viz).

Tato aktivita vyšla od bruselských neomarxistů. Právě těch, kteří, ač mají plné huby lidských a občanských práv, čile dotují teroristické organizace palestinských Arabů. Těch, kteří zuřivě hájí jakýkoliv nárok muslimů směrem k jejich náboženským zvykům, zatímco křesťané u nich vyvolávají prudké zhnusení už jen svou prostou existencí. Těch, kteří s křikem řeší byť jen hematom na těle muslima, zatímco osudy pronásledovaných a vražděných křesťanů v islámských zemích je naprosto nezajímají.

Pokrytectví těchto bývalých levicových extremistů a nyní bruselských politiků a byrokratů dosahuje výše babylonské věže. Pokrytectví a více či méně skrývaný antisemitismus. Halený do termínu antisionismu. Je úžasné sledovat, jak si v tom notují s dnešními nacisty. Internacionální a nacionální socialismus ruku v ruce.

Jsem rád, že naši vládu, potažmo ministerstvo věcí zahraničních tato výzva míjí. Sice asi nikdy nepřestanu překvapeně kroutit hlavou nad tím, že tento postoj zastává ministr Zaorálek nazývaný Zao Ce-tung, nicméně má u mne plus. Do té doby, než se zase připodělá před nějakým rudým potentátem, jako nedávno v Pekingu, a nezačne mluvit za všechny občany zemí Koruny české.

Nicméně bych uvítal, kdyby obchodníci začali zboží z Izraele (a především z oněch osad) viditelně označovat. Abych si je mohl koupit. Někdo bojkotuje, někdo kupuje. Tak by to klidně mohlo být. Ale nikdo mně ani nám jako státu nemá co zakazovat, co a od koho si koupit smím a naopak nesmím. Takže doufám, že v Bruseli i jinde zůstanou u pitomých a sprostých deklarací a do naší legislativy zasahovat nebudou.

Jakubroth.blog.idnes.cz