5.3.2021 | Svátek má Kazimír


BLÍZKÝ VÝCHOD: Írán hrozí Židům likvidací

8.12.2020

Izrael důrazně žádá stažení islámské republiky ze Sýrie

Náboženští fanatici a podporovatelé islamistických teroristů v Teheránu zastrašují Izrael kvůli obvinění z atentátu na jaderného fyzika Mohsena Fáchrízádeha, který vedl íránský vojenský program.

Přesvědčivé důkazy o vině Izraele v této kauze ale chybí. Zatím není jasné, kdo íránského fyzika zabil. Pravdou však je, že Írán je nebezpečnou zemí, která opakovaně vyhrožuje židovskému státu zničením.

Tak již před více než rokem velitel íránského letectva generál Aziz Nasirzadeh vykřikoval, že Írán je připraven k válce, jejímž výsledkem bude rozdrcení židovského státu. Pak se nelze divit tomu, že Jeruzalém je vůči Teheránu obezřetný, izraelské obranné síly IDF v Sýrii opakovaně útočí na proíránské teroristy a izraelský velvyslanec při Organizaci spojených národů Gilad Erdan vyzval Radu bezpečnosti OSN, aby okamžitě zajistila odsun proíránských milicí ze Sýrie, protože ty jsou hrozbou pro jeho zemi.

Přestože vina Izraele na atentátu nebyla věrohodně doložena, Íránci už zastrašují. „Nepřítel se neodvažuje vést válku proti Íránu jako muž, ale konec Izraele se přiblížil. Tento atentát je jedním ze zoufalých pokusů arogantních mezinárodních zlodějů,“ uvedl podle agentury IRNA brigádní generál a jeden z velitelů íránských revolučních gard Esmail Ghaani. Zprávu o tom přinesl web Israel.cz.

To je k popukání a pláči zároveň, když přední íránský vojenský velitel viní Izraelce de facto ze zbabělosti. Přitom jsou to muslimští teroristé, včetně Íránem podporovaného Hizballáhu, kteří zákeřně vraždí izraelské civilisty včetně žen a dětí, ale z regulérního boje proti Izraeli mají velký strach.

Kolega Lubomír Stejskal ve svém článku nadnesl zajímavou myšlenku: „Jak bychom dnes hodnotili události v nacistickém Německu, kdyby po Heydrichovi byl zlikvidován významný vědec, který by byl „otcem“ německého jaderného programu?“ Samozřejmě, že kladně, protože by to pomohlo uchránit lidstvo před vítězstvím zla. A zabití Fáchrízádeha je stejnou záležitostí.

Je potřeba si uvědomit, že Írán nejenže vyhrožuje jiné zemi likvidací, ale ovládají jej nebezpeční muslimští fanatici, kteří brutálně utlačují jeho obyvatelstvo. Konverze z islámu ke křesťanství se v této zemi trestá i smrtí. Běžnými tresty jsou například typicky islámské bičování nebo sekání rukou. Tvrdě jsou postihovány ženy, které odmítají nosit šátek na hlavě. Zle dopadl též íránský právník Amir Salar Davoudi, který upozorňoval na případy porušování lidských práv, jejichž protagonisty hájil. Za „protistátní propagandu“ byl odsouzen k třicetiletému vězení a navíc ke 111 ranám bičem.

Masúd Šodžaj a Eksán Hadžsafí jsou výborní íránští fotbalisté, oba se dostali do íránské reprezentace, z nichž první za ni odehrál 70 zápasů a byl dokonce kapitánem týmu. Oba však z ní byli před časem okamžitě a doživotně vyřazeni. Člověk by čekal, že museli provést něco hrozného. Brali drogy, prodávali zápasy? Nikoliv, v Evropské lize nastoupili za svůj řecký klub proti izraelskému týmu Maccabi Tel Aviv. Čili hráli proti Židům a to byl velký zločin. Za zatahování antisemitské nenávisti do sportu by měl být Írán vyloučen z FIFA.

Na závěr trochu optimismu. Jednotky IDF jsou silné a perfektně vycvičené, a tak by íránské ozbrojence, syrskou a jakoukoliv jinou arabskou armádu vyřídily celkem snadno. Proto se islamističtí fanatici vzmohou pouze na silná slova a zbabělý terorismus.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.