11.4.2021 | Svátek má Izabela


ZÁBAVA: Desatero ČSSD uvedené na pravou míru

2.2.2006

Vzhledem k tomu, že předvolební desatero ČSSD obsahuje mnoho nic neříkajících líbivých frází, zde je verze doplněná o převedení jednotlivých bodů do normální lidské mluvy s ohledem na realitu předchozích 8 let vlády ČSSD (tučně psané texty jsou citace originálu).

1. Každoročně budeme udržovat vysokou dynamiku hospodářského růstu v průměru o více než 5% HDP ročně a výrazně se tak přiblížíme vyspělým zemím EU.

Růst ekonomiky sice neumíme ovlivnit, ale zato se k němu umíme výborně přihlásit. Když to se to nějak nevyvrbí, tak už to na někoho svalíme, například na sabotáž se strany Unie svobody, popřípadě na přemnožení medvědů.

2. Naším cílem je zvyšování životní úrovně pro všechny. Průměrná mzda dosáhne úrovně nejméně 26.500 korun. Zvyšování důchodů musí zajistit plnohodnotný život ve stáří.

Kdyby se nám nepodařilo zvýšit životní úroveň, tak si nějak došlápneme na centrální banku aby se nebránila inflaci a zvýšila se cenová úroveň. My vám pak budeme upřímně tvrdit, že to je to samé. Rozdílu beztak sami pořádně nerozumíme.

3. Nezaměstnanost snížíme na úroveň 6 procent, tedy významně pod průměr EU.

To jsme slibovali v roce 1998 i v roce 2002, sice jsme to pak ze slibů museli trapně nenápadně vymazat, protože nemáme ani ponětí, jak toho dosáhnout, ale dobře víme, že to chcete slyšet!

4. Zásadně zlepšíme podmínky pro sladění rodinného a pracovního života a výrazně zvýšíme daňovou a finanční podporu rodinám s dětmi.

Rozumějte, zřejmě sice díky naší politice přijdete o práci, ale pokud si pořídíte 8 a více dětí, jako třeba Fero s Arankou, tak budete moci pohodlně koukat s celou rodinou na bednu a žít ze sociálních dávek. Před příštími volbami opět dostanete něco navrch, abyste nás zvolili zas.

5. Ubráníme sociální stát a citlivým způsobem dokončíme modernizaci sociálního, zdravotního a důchodového systému s cílem zvýšit jejich efektivnost, motivační působení a dlouhodobou udržitelnost.

Sociálně vezmeme peníze těm, kteří hospodařili dobře, abychom zaflastrovali to, co jsme zpackali. A budeme doufat, že než se celý systém zdravotnictví a důchodů úplně zhroutí, tak jej sociálně citlivě zreformuje epidemie ptačí chřipky, která nás zbaví těch otravných důchodců, co stojí tolik na důchodech a zdravotní péči. Mimochodem, pokud chřipka nepřijde, ale to vůbec nepatří k tématu, hulit a chlastat je dost cool!

6. Nadále budeme snižovat tempo zadlužování a udržovat nízký podíl veřejného dluhu k HDP. Učiníme vše potřebné pro přijetí společné měny euro v roce 2010.

Sice ani za hospodářské konjunktury neumíme sestavit vyrovnaný rozpočet, ale našli jsme další prima fígle jak státní dluh zamaskovat, takže i když ho budeme zvětšovat, tak se nebude zdát tak veliký.

7. Nadále budeme zvyšovat výdaje na vědu, vývoj a inovace z veřejných prostředků, aby se dosáhlo podílu 1 % HDP v roce 2010. Celkový podíl oblasti výzkumu a vývoje na HDP dosáhne 3 %. Budeme pokračovat ve zvyšování veřejných výdajů na školství a kulturu. Zvýšíme šanci dětí a mladých lidí získat vyšší odbornost a lepší postavení.

Poté, co paní Buzková dala svoji dceru na francouzskou soukromou školu, doufáme, že další členové vlády pošlou svoje děti na elitní gymnázium pana Kellnera. Vzhledem k tomu, jak málo peněz na školství dáváme, tak lze předpokládat, že jimi placené školné se znatelně projeví na objemu peněz jdoucích na vzdělání. Kulturu budeme také podporovat, po výborných zkušenostech s panem Jandákem bude další vláda ještě kulturnější. Počítáme s Petrem Novotným, na ministerstvu zdravotnictví totiž musíme nasadit neokoukaného šaška. Tak snad se budete kulturně bavit a toho, že i Karlštejn zchátrá a spadne, si nevšimnete.

8. Výrazně zvýšíme vymahatelnost práva, zkrátíme délku soudních řízení. Prosazením nových zákonů do praxe, včetně zavedení testu integrity ve veřejné správě, majetkových přiznání a institutu korunního svědka, výrazně snížíme korupci.

Chtěli jsme říci: zavedením nových zákonů do praxe výrazně zvýšíme svoji možnost kontrolovat ty otravné novináře, takže o korupci už nebudete slyšet. To je přeci jako kdyby nebyla vůbec.

9. Zlepšíme životní prostředí. Zajistíme stabilní tempo poklesu jednotkové energetické náročnosti hospodářství nejméně o 3,5 % ročně a stabilizujeme spotřebu primárních zdrojů energie na úrovni roku 2005. Podíl využití obnovitelných zdrojů energie zvýšíme nad 5 %.

Budeme doufat, že dalším zvyšováním cen energií přinutíme více lidí topit odpadky, které jsou výborně obnovitelné. To, že se navzájem otrávíte, je nedílná součást naší důchodové reformy. A ještě ušetříme další energii!

10. Větším zapojením do evropského integračního procesu a rozvíjením transatlantických vazeb zásadním způsobem upevníme mezinárodní postavení a bezpečnost České republiky. Budeme hájit české národní zájmy v Evropě i širším mezinárodním společenství.

Zatímco je Vláďa Špidla v Evropské komisi, už procestoval přes třicet zemí. Pan Tvrdík by se chtěl taky podívat po světě, ale v ČSA ho místo toho nutili pracovat nebo co, taková nehoráznost, tak musíme mít nějakou záminku pro zřízení nové, lepší trafiky.Největší odměnou je, že mi konečně říká maminko, vypráví Kristina o svém pětiletém autistickém synovi
Největší odměnou je, že mi konečně říká maminko, vypráví Kristina o svém pětiletém autistickém synovi

Na 2. dubna připadl Světový den porozumění autismu. Jeho cílem je poukázat na potřebu větší tolerance vůči rodinám vychovávajícím autistické dítě....


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.