Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

JAK BYLO: Muži nenajdou ponožky ani jogurt

diskuse (9)

Znám to ze svého života v milionu podob. V zásuvce, kde nejsou určitě žádné šedivé ponožky, které potřebuji, moje žena, která se dostaví na moje rozčilené pokřikování, že nemám žádný vhodný ponožky, vyloví ponožky, které tam zcela určitě před chvílí nebyly.

Stejné kulišárny mi vyvádějí kelímky jogurtu v lednici, které se někam schovají a objeví se, teprve když se k lednici dostaví vládkyně rodinného krbu, aby jí ochotně naskákaly do ruky. Léta se mi rafinovaně schovávají noviny, které jsem, jak dobře vím, před chvílí položil „semhle“ na stůl. A nejsou tam. Teď tam nejsou, a byly tam! A tohle se děje s mnoha dalšími věcmi.

Revoluční básník tvrdil, že prý jsou věci „naši mlčenliví soudruzi“. Nevím, nevím, oni mi ty mlčenliví soudruzi občas připomínají svými zlomyslnostmi, co nám provádějí, spíše soudruhy podstatně řečnější. Ti taky dělají pěkné kulišárny.

To, že chleba upadne na koberec vždycky namazanou stranou, a čím je koberec dražší a s vyšším chlupem, a zvláště jeli u toho tchyně, tak se to stane určitě. A že ten chleba bude namazaný mimořádně obzvláště tlustě máslem, už dokázali mnozí seriózní vědátoři.

Ale i docela obyčejné věci, mlčenliví soudruzi, mě dokážou vytočit. V době, když jsme kouřili (a že já kouřil jak fabrický komín), bylo nutno se nějak zbavit nedopalku, česky správně „vajgla“. Zkusilli člověk típnout vajgla v popelníku, pokud byla jen sebemenší možnost, aby v nejnevhodnější chvíli zase ten pacholek zmačkaná chytil a začal otřesně čoudit a smrdět, udělal to. Například když jste v práci usilovně předstírali, že už hodinu pracujete jak šroub a na nějaké přestávky nemáte ani pomyšlení, že jo, soudruhu řediteli, tak vajgl tiše začmoudil. Anebo když si k vám přisedla někde v kavárně či jiné nóbl restauraci půvabná dlouhonožka, když na člověka předtím mrkla dlouhými řasami a lehce vykulila očička, jako že jestli je u stolečku volno, tak že by si přisedla. Když člověk, aby udělal dobrý dojem, típnul vajgla, tak ten si počkal, chvíli jakoby nic a pak v nejnevhodnějším okamžiku začal čmoudit. A smrděl jak rasův pytel.

Pokusy uhasit ho mačkáním v popelníku měly za následek jen to, že měl člověk prsty zmazané od popela a ruka mu smrděla, jako kdyby s ní… čistil kotel ústředního topení.

Také zahodit vajgla (abychom neodbíhali úplně od tématu) někam do kanálu bylo skoro neproveditelné. Na kanálu mříž s velkými dírami, díry vítězí v poměru 60:40 nad pevnou hmotou. Ale vajgl se vždycky trefí do železa a šupky hupky, odrazí se na ulici. A kolem půjde určitě buď babka o holi, která mě znectí, anebo „šedý mor“, dnes obecní strážník. V okamžiku, když jsem přestal kouřit, zaradoval jsem se. Ovšem předčasně. I pokus trefit se do kanálu zmuchlaným lístkem od tramvaje má stejný výsledek. Přísahám, ta hmota se snad učí jedna od druhé.

A nemusí to být zrovna bůhvíjak složitá sloučenina s nějakou „atomovou prostorovou pamětí“, jak tvrdí vědci. Já mám stovky hmatatelných důkazů a zkoušek provedených za všech možných povětrnostních podmínek a konstatuji, že „věci“ a „hmota“ mají paměť a nejvíc si pamatujou, jak člověku provést nějakou lumpárnu. A klidně se to naučí i lístky na tramvaj od starých vajglů.

A nejen oni už shora jmenovaní. U mne se, v souladu s moderní dobou, například záhadně přemisťují klíče od auta z jedné kapsy kalhot do druhé. Zavřu auto pravou rukou, uložím klíče do kapsy, a vždycky, když chci ty klíče vyndat, tak jsou nikoli v pravé, ale v levé kapse! Jak se tam dostanou, na to jsem dodneška nepřišel. A to už je, pacholky, bedlivě hlídám! Kdybych nevěděl, že věci jsou takové mrchy samy od sebe, věřil bych na okultismus.

Václav Vlk st

_____________________________________________________

stalo

Pokud Vás mé vyprávění zaujalo, právě vyšlo již třetí opravené a doplněné vydání mé knížky „Stálo to za hovno a stejně byla sranda“. Tentokrát v nakladatelství Jonathan Livingston. Zde si ji můžete objednat za zvýhodněnou cenu https://www.dobreknihkupectvi.cz/stalo-to-za-hovno-a-stejne-byla-sranda-/


Aston Ondřej Neff
25. 7. 2024

Kolik by stálo přemalování červených pruhů sanitek na zelené? Jak se asi přemýšlelo? Představuji si...

přečetl Panikář
25. 7. 2024

Že mají dámské plavky předvádět muži, považovali diskutující, včetně řady ženských sportovkyň, za...

Válka byla jen poslední kapkou, kterou by česká energetika bez problémů ustála, kdyby již předtím...

Zdeněk Roller
25. 7. 2024

Co je tohle za stát, ten Egypt? Vždyť rozhodně nepatří mezi ty vysloveně chudé. Přitom v areálu...

Ivo Fencl
25. 7. 2024

Roku 1952 se Velinského trampská parta s Foglarem setkala v Hostivaři, kde byli Dvojkaři na...

Aston Ondřej Neff
25. 7. 2024

Kolik by stálo přemalování červených pruhů sanitek na zelené? Jak se asi přemýšlelo? Představuji si...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

imzv Marek Zavřel, mul Matyáš Müller
25. 7. 2024

Moderátorka Nora Fridrichová po konci publicistického pořadu České televize (ČT) 168 hodin dostala...

Vít Štěpánek
25. 7. 2024

Návštěva izraelského premiéra ve Washingtonu začala projevem v Kongresu, ale část demokratických...

Josef Kopecký
25. 7. 2024

Dva kandidáty do nové Evropské komise, muže a ženu, oficiálně požaduje od členských států Evropské...

Matěj Kučera
25. 7. 2024

Bodnutí od vosy bývá nepříjemné a bolestivé. Může být ale ještě bolestivější, zejména pokud bodne...

Lidovky.cz, ČTK
25. 7. 2024

Před semifinálovými duely to vypadalo nadějně, nakonec si o titul z domácího turnaje okruhu WTA v...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz