26.5.2022 | Svátek má Filip


GLOSA: Sexem podmíněné vynálezy

31.12.2021

Řada vynálezů, zejména v kuchyni a bytě, má nepochybně skrytý sexuální podtext. Američané je někdy nazývají sex driven inventions. Patří sem nepochybně automatické pračky, vysavače či myčky nádobí. O různých mixérech a robotech ani nemluvě.

Co přinutilo muže, že obrátili svoji tvořivost tímto dříve opomíjeným směrem? No, co jiného než touha po sexu. Když totiž na své zmožené ženy uplatňovali své požadavky, ty je odmítaly se slovy „dej s tím pokoj, podívej, co tu mám nádobí a špinavého prádla“. Když se tyto situace opakovaly stále častěji, tak i pánu tvorstva došlo, že by s tím měl něco udělat. Pomáhat s prádlem či nádobím se mu pochopitelně nechtělo, a tak vzal rozum do hrsti. A výsledkem byly tyto šikovné mašinky, bez kterých si už moderní domácnost ani nedovedeme představit.

Myslíte, že tedy muži tak dosáhli svého a teď jsou spokojeni a sexem nasyceni? Kdepak, ženy se tak nějak emancipovaly a nalezly spousty jiných nápadů, jak naložit s nabytým volným časem. Chodí do kosmetických salonů, posiloven a na dámské jízdy. Co vymyslíme teď?