29.5.2020 | Svátek má Maxmilián, Maxim


FEJETON: Zápis ze zasedání zastupitelstva v Lednici

14.11.2018

Naší agentuře Hádám se podařilo získat zápis ze zasedání městského zastupitelstva v Lednici, kde člen hnutí SPD Tomia Okamury pan Lukáš Dora navrhl zbourání minaretu.

Jeho návrh byl projednáván jako poslední, tedy okolo 23.00 hod., kdy byla vyčerpána veškerá témata a místní hnutí Lednice pro občany získalo závazný příslib k nákupu obřího mrazícího boxu pro parné léto. Pan Lukáš Dora típnul mobil, kde na displeji zářil úsměv jeho vůdce, a po odkašlání se ujal slova a začal hovořit.

„Dámy a pánové, soukmenovci, vy dobře víte, že principem našeho hnutí je opatrné zabrušování do věcí, z nichž později pracně vybrušujeme. Od slavného vystoupení Míly Roznera před volbami jsme byli proškoleni naším řečným vůdcem, abychom lépe a jaksi srozumitelně předkládali naše názory na věc. Už nepožadujeme plynování odlišných spoluobčanů a připouštíme, že tábor v Letech měl plot.

V současné době, kdy tak nějak utichá migrační vlna, je třeba opět jasně ukázat zlolajné Evropské unii, že Česko stojí pevně na hrázi jinakosti a že jediným správným Čechem je náš vůdce Tomio.“

Zde se pan Dora poněkud rozkašlal při pohledu na displej svého mobilu.

„No, nebudeme detailisti, jde nám přece o věc. Jak všichni dobře víte, máme v našem krásním městě jednu ohavnou stavbu, která tak nějak narušuje ráz okolní útěšné krajiny. Denně dostává náš vůdce Tomio stovky mailů, telefonátů a dopisů, kde české selky a bodří Hanáci požadují zbourat minaret v lednické zahradě. Podle našeho průzkumu si přeje jeho demolici 67 % občanů České republiky. Jak nám bylo sděleno jedním členem naší strany, byl u minaretu spatřen jeden muž tmavší pleti spolu s ženou v šátku. I když promptně zavolal městskou policii k lustraci této závadové dvojice, zmizela v přilehlém houští a laxní dvojice městských strážníků je odmítla pronásledovat do dřišťálového porostu. Už jsem podal stížnost veliteli.

Je však jasné, že toto místo se stane časem styčným bodem statisíců migrantů, kteří se nyní houfují na pobřeží Libye se snahou přeplavat moře a dostat se co nejdříve k minaretu v Lednici, který bude vyhlášen za evropskou Kaabu. Umíte si vůbec představit ten bordel?“

Mladá členka strany Lednice pro všechny se rozeštkala.

„Vidíte, jak jen tato zpráva působí na nevinné děvy,“ pokračoval Lukáš Dora. „Čím dříve tato ohavnost zmizí z města, tím lépe. Mohu pozvat našeho vůdce Tomia, aby jako první kopnul krumpáčem a tak zahájil očistu naší země od všeho cizího.“

Opět pohlédl na displej mobilu a obrátil ho směrem ke stolu.

„Náš vůdce Tomio je připraven k interpelaci v UNESCO, NATO, EU, OSN, RF, ČLR a Republice Džibuti, proč šla stavba k zemi. Vzhledem k blízkosti hranice s Rakouskem zde bude umístěn radar zkoumající pohyb v hraničním pásmu, abychom mohli snáze sledovat pohyb migrantů v prostorách Kolonády a objektu Tři grácií a Apollonova chrámu. Naše strana už dostala i příspěvek od paní Marine Le Pen a německé AfD. Pravda, nejde o nic závratného, nějakých 60 euro, ale ta symbolika, vážení....“

V tu chvíli bylo zasedání přerušeno a do místnosti vešli dva usměvaví pánové, kteří pana Doru doprovodili každý z jedné strany ke dveřím. Oba dva pánové horlivě přikyvovali dalším důvodům pana Dory a posléze odjeli bílým vozem směrem na Brno.

Jak je zřejmé, tento bod díky plánované dlouhé absenci pana místostarosty Dory zůstane otevřen až do jeho eventuálního, ale málo pravděpodobného návratu do funkce. V případě nových událostí bude naše agentura veřejnost neprodleně informovat.

Převzato z blogu Tomáš Vodvářka se souhlasem autora
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.