28.1.2021 | Svátek má Otýlie


SPOLEČNOST: Třeseme se jako ratlíci. Proč?

28.8.2006

Byl bych moc rád, kdyby mi někdo z politiků či politologů fundovaně vysvětlil, co všechno může s naší republikou provést KSČM s těmi svými necelými 13% podpory, když je kolem ní tolik hysterie. Drcá snad neschopnost našich demokratických stran udržet v naší zemi pluralitu o nebesa? Potřebuje Česko obraz nepřítele, aby drželo pohromadě? Proč se tolik třeseme, když nejsme ratlíky ?

Demokratická ČSSD přece neklesla na 10%, jak hrozilo ještě před rokem a zůstala i po letošních volbách nejsilnější stranou na levici. Za její vlády vstoupila ČR do NATO a do Evropské unie a přijala česko-německou deklaraci. Nejen v Moskvě, ale široko daleko v Evropě komunisté už nevládnou a kubánský i severokorejský režim sotvakdo považuje za příklad k následování. Ve většině zemí Evropské unie komunistické strany normálně pracují a nikde se neděsí, že by byly schopné pohřbít demokracii a držet zemi v pařátech totality.

V čem je tedy problém? KSČM byla po roce 1989 řádně zaregistrována a v souladu se zákonem vyvíjí činnost. V jejích stanovách jsem našel tyto věty:

„Se členstvím v KSČM je neslučitelná podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačování práv a svobod občana nebo jiná činnost, která je v rozporu s Listinou základních práv a svobod a s mezinárodními dokumenty o lidských a občanských právech. Komunistická strana Čech a Moravy je demokratickou politickou stranou působící podle zákona. Programovým cílem KSČM je socialismus, demokratická společnost svobodných, rovnoprávných občanů, společnost politicky a hospodářsky pluralitní, postavená na maximální občanské samosprávě, prosperující a sociálně spravedlivá, pečující o zachování a zlepšování životního prostředí, zabezpečující lidem důstojnou životní úroveň a prosazující bezpečnost a mír. Program KSČM vychází z marxistické teorie otevřené dialogu s mezinárodním komunistickým a levicovým hnutím, novým myšlenkám a poznatkům. KSČM usiluje o to, aby byla stranou masovou, která pracuje na základě kolektivnosti jednání a rozhodování, samosprávných principů a široké vnitrostranické demokracie.“

Plní, nebo neplní KSČM vlastní stanovy? Porušuje zákon? Pokud stanovy neplní a zákon tím porušuje, co dělají orgány činné v trestním řízení, státní zastupitelství a soudy? Pokud se tak neděje, o co se opírají řeči politiků o její nedemokratičnosti a zločinnosti? Plných 87 procent občanů této straně hlas nedalo, což je velká síla: není proto důvod se před komunisty třást, jimi strašit, jejich mandáty získané ve svobodných volbách zpochybňovat či „umenšovat“ a už vůbec ne nahrazovat běžný politický zápas vyhrožováním mocenskými prostředky - zákazy.Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou
Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou

S kolegyněmi v redakci jsme měly možnost vyzkoušet polévky Prestó, které jsou opravdu rychlé na přípravu a usnadní vám přemýšlení nad tím, co...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.