6.5.2024 | Svátek má Radoslav


SPOLEČNOST: Můj novoroční projev

1.1.2013

Vážení spoluobčané,

rok 2012 máme skoro všichni rádi za sebou, tedy kromě Davida Ratha, který by si na něj asi ještě pár let rád počkal. V roce uplynulém jsme se opět přesvědčili, že obvykle se dějí věci obvyklé.

Ve vládě se střídal ministr za ministrem a každý nový příchod znamenal, že daný rezort řídí nyní někdo, kdo o něm ví méně, než většina z nás. Praskla řádka korupčních kauz, což při skutečném rozsahu uplácení v Česku představuje jen zlomek této pevné základny. Vláda dál realizuje koaliční smlouvu, tedy program, který žádný občan nevolil, neboť před volbami takový program neexistoval.

Ve vládě a parlamentu je LIDEM, politická strana, kterou nikdo do parlamentu nevolil. Vláda nedokázala dokonce ani vybrat řádně daně, ani spočítat rozpočet.

Ve vládě se tedy jako obvykle děly věci obvyklé

Na hradě budeme mít prezidenta voleného všelidovým hlasováním a již na svém počátku nám tahle novinka přinesla řadu potěšení. Zjistili jsme, že ministr vnitra ani jeho vrchní ředitelé neumějí aritmetiku ze základní školy. Protože se obvykle dějí věci obvyklé, ještě to před televizními kamerami obhajovali.

Prezidentští kandidáti jsou ti, kdo se cítí být kvalifikováni stát v čele národa. Řada z nich se o politiku, ani veřejný prospěch donedávna moc nezajímala, někteří si odjeli vydělat do evropských institucí, aby pak, zajištěni finančně, usedli na český hrad. Nespíte kvůli tomu? Jeden je zjevně rozhodnut to za vás dospat. Další, umazaní bývalým členstvím v KSČ, spoléhají asi na hlasy komunistů, jejichž řady charakterně posilovali, dokud z toho něco mohli mít. A jeden pro spravedlnost nezamhouří oka,
můra (moje noční)!

To dosavadní prezident nás ani v roce 2012 nezklamal. Zda obohatil svou sbírku drahých per o další kousek, sice nevíme, zato sbírku jeho výroků ozdobily nové, vzácné kousky pronesené jako obvykle před televizními kamerami. Co proboha asi říká, když ho kamery netočí?! A co ho čeká, kromě kanceláře placené Kellnerem? Nobelovka za sebestřednost?

Máme Letiště Václava Havla. Civilizovaný svět to považuje za přirozené a připomínal si odchod tohoto velkého světového demokrata. Mnozí u nás doma s tím ale měli velký problém. Sbírka na letištní Havlovský artefakt byla tudíž zahraniční.

I okolo hradu se, jako obvykle, dějí věci obvyklé.

V podhradí:

Proti vládě, hradu a politice jsme do ulic nevyrazili, a dali tak najevo, že to ještě chvíli vydržíme. Jen odbory potvrdily na ulicích milované Prahy (všiměte si, že v jiných městech dopravu neblokují), že se drží svého cíle: dosáhnout, aby co největší počet lidí za co největší mzdy dělal co nejméně. Tedy, jako obvykle.

Novinkou pro nás ale byli finančně disponovaní spasitelé různého původu, kteří to za nás vytrhnou, jen jim dát do ruky moc! Historie nás poučila, že když má někdo opravdu velkou moc, tak už ji má moc velkou. To už pochopil i David Rath, ale ještě ne lidé, kteří zuřivě usilují o moc, aby ji mohli využít, nebo spíš - jak obvykle činí politici – zneužít?

Metanol se v roce 2012 konečně mohl do ČR začít dovážet. Jako obvykle našich skoro 6000 celníků (např. Rakousko jich má cca 900) nevědělo, kdo ho dovezl, ani kde je. Jako obvykle se našly hyeny, které ho klidně namíchaly do pití pro spopluobčany. Jako obvykle se našli se ti, kteří metanol klidně pili dál. Nepřekvapí ani fakt, že lék na záchranu našich občanů nezajistilo naše Ministerstvo zdravotnictví ani VZP, ale norský toxikolog Hovda, který přivezl do Česka jako dar prvních 150 dávek Fomepizolu. Jak věděl v Norsku o neschopnosti těchto institucí, ale neprozradil.

Janouškovi, který jel opilý a pokusil se zabít řidičku jím nabouraného vozu, nesebrali policisté řidičák, ani ho nezatkli. Prostě fajn chlapi, takoví neformální.

V podhradí se tedy také jako obvykle děly věci obvyklé.

Události za hranicemi naší drahé vlasti nám často pomohly posílit vlasteneckého ducha.

Hurikán Sandy zpustošil okolí New Yorku, ale Brno odolalo a ani Ostrava nebyla bez proudu.

Severně od italské Bologně vypuklo silné zemětřesení. Buďme hrdí na to, že všechny české stavby na rozdíl od italských odolaly!

Costa Concordia se rozhodně naklonila více, než česká ekonomika.

Konec světa nepřišel a byl to český vědec, kdo zjistil, že příčinou byl omyl v překladu textu mayské kamenné stély, který nezní: ".dal rýt do kamene, že v roce 2012 nastane konec světa", ale správně "...jestli budeš pořád rýt do toho kamene, až do roku 2012 ti nedám"!

I ve světě se děly jako obvykle věci obvyklé.

Máme za sebou uplynulý rok a už se můžeme bát dalšího!

Přestaňte si vyčítat, koho že jste to volili! To byly jen malé omyly. Vláda za vás dělá ty velké. Proto se k vám obracím s výzvou, abychom všichni udělali v roce 2013 zásadní krok pro lepší budoucnost.

Přicházím proto s výzvou "Jen bezdětní politici!". Jen takové volte příště! Nepředají totiž svůj pochybný genofond další generaci, nebudou prosazovat své potomky na místa, na která nestačí, budou hrabat jen pro vlastní spotřebu a budou mít víc času na vás! Hlavně ale, buď tím poctivě přiznali svou impotenci, nebo, ještě lépe, prokázali alespoň určitou sebekontrolu a také schopnost uhlídat alespoň souseda. Tři dobré vlastnosti jako minimum.

Rád bych připomenul, že daně jsou způsob, jak sebrat peníze těm, kteří je umějí vydělat, a dát je těm, kteří je umějí utratit. Těch druhých u nás zjevně přibývá.
Ti první zatím pořád chodí do práce, tak je vláda pěkně podojí! V roce 2013 od vás vybere stát vyšší daně, aby propad naší ekonomiky ještě posílil. Každý z nás tedy odevzdá na daních už víc, než 50 % toho, co vydělal. Vezmeme-li v úvahu, že církvi po staletí stačil desátek (10 %) a panovníkovi ještě méně, pak se zdá, že vládu věcí veřejných mají u nás v ruce opravdoví neumětelové.

Přeji vám, vážení spoluobčané, aby se stal zázrak a vyšší daně, které zaplatíte v roce 2013, nikdo nerozkulačil. Ale obávám se, že obvykle se dějí věci obvyklé.

Váš

Pavel Antonín Stehlík