29.5.2020 | Svátek má Maxmilián, Maxim


SPOLEČNOST: Je velká část našich občanů xenofobní?

24.11.2016

Jistěže ano. A je na tom něco špatného? Není! Vysvětlím.

Nejprve verbálně. Mnoho lidí povrchně a mylně vnímá slovo xenofobie jako výraz pro nenávist a nepřátelství proti všemu cizímu. To ale není pravda. Fobie, přeloženo do češtiny, není nenávist, ale strach, obava z něčeho (viz agorafobie, klaustrofobie, archnofobie, těžko by někdo tvdil, že ten, kdo má klaustrofobii, trpí nenávistí k výtahům).

My tedy máme (oprávněnou) obavu z přílivu jiných etnik, převážně islámského vyznání. Proč oprávněně? Protože ten, kdo něco o Islámu ví, už pochopil, že toto náboženství, které dnes už není náboženstvím, ale politickou doktrinou, je naprosto neslučitelné s evropskými hodnotami a je přímou hrozbou pro náš kontinent.

Pro zjednodušení začnu u sebe. Nemám vůbec nic proti muslimům a jejich náboženství. Necítím k nim žádnou nenávist, spíše je lituji. Zastávám ale názor, že pokud tu chtějí žít s námi, musí přijmout plně naše zvyklosti a odložit ty svoje. Pokud ne, ať hledají úkryt a pomoc v zemích, které vyznávají stejné náboženství. Pokud bych se já rozhodl žít v Saúdské Arábii, musím být připraven na to, že bude nutné akceptovat plně zákony jejich země.

Zastavím se u rétoriky levicových liberálů. Ta je velice podobná u nás, i v USA po presidentských volbách. Liberálové obviňují Trumpa ze stejných hrůz, jako k tomu dochází i u nás. Kdo není stoupencem jejich hodnot, je automaticky extrémistický, xenofobní, netolerantní, stupidní, nevzdělaný a tak trochu nacista. Oni mají totiž patent na to jediné správné myšlení, jediný správný názor. Tak třeba automaticky předpokládají, že každý, kdo s nimi nesouhlasí, je fanouškem Putina a Ruska. Ovšem zdaleka ne každý, kdo podporuje myšlenky Zemana ohledně migrace, je fanouškem Putinovým. To je přece nesmysl, i mezi odpůrci ilegální migrace je spousta lidí, kteří si žádný příklon k Rusku nepřejí. Tato obvinění padají u nás, v EU i v USA. Říkat, že je Trump nácek, rasista, nepřítel žen a fanda Putina, je absolutní hloupost. A neonacismus? Další hloupost. Možná je u nás pár stovek vyšinutých fanoušků nacismu, ale to je méně než minorita. Přisuzovat nacistickou orientaci dokonce i Dělnické straně je nesmysl. A latentní rasismus? Další nesmysl. Velké většině Čechů je úplně jedno, jakou barvu kůže mají příchozí (viz Vietnamci, Číňané, Kubánci a další). Navykli jsme si posuzovat lidi podle toho, jak se chovají, a ne podle pleti.

Liberálové, když jim docházejí rozumné argumenty, manipulují fakty všude stejně. Překrucují výroky, nepodloženě obviňují a často i vysloveně lžou. Oni jenom hledají hůl, kterou by mohli psa bíti. Vidíme to dnes a denně v naší televizi. Právě velká část našich médií nenápadně podporuje ideu, že každý, kdo není liberál, je automaticky hlupák a darebák. Viděli jsme to i na transparentech antitrumpovců v USA. Navíc se ukázalo, že to, z čeho voliče Trumpa obviňovali liberálové, dělají liberálové sami. Konkrétně třeba ty „spontání demonstrace“ (financované Sorosem) ve velkých městech spojené s ničením majetku. Navíc se prokázalo, že se příznivci obou Clintonů a Obamy neštítili manipulace s volebními lístky a celá kampaň Clintonové byla financována z bankovních kruhů, ze Saúdské Arábie a pravděpodobně i z odcizených peněz z „dobročinné“ nadace samotných Clintonových. Zdá se, že tito vypečení manželé jsou oba pěkní darebáci a skončí před soudem.

Prakticky nikdo u nás nechce islámské imigranty terorizovat anebo snad dokonce topit ve Středozemním moři. Naši občané si jenom přejí, aby byly dodržovány zákony naše i unijní. Chcete se, milánkové, přistěhovat? Hledáte azyl? OK, podejte si oficiální žádost, v kterékoliv zemi mimo EU. Uvidíme... Podporovat nekontrolovanou imigraci se rovná vlastizradě.

Liberálové se nám snaží vnutit svoje nejvyšší hodnoty - multikuluralismus, toleranci k nepřátelům a tak podobně. Jen si vzpomeňme. Naši vlastní mladí komunisté byli ochotni v padesátých letech ve jménu „ušlechtilé myšlenky“ dopustit devastaci vlastní země. Naši mladí zelení, piráti a liberálové se snaží (z hlouposti) o totéž. Dovolíme jim to?
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.