7.12.2023 | Svátek má Ambrož, Benjamin


SPOLEČNOST: Chce to přestat blbnout

31.12.2020

Tento rok je rokem absolutně nesoudných médií, která díky svému aktivismu a snaze vytlouci z koronáče téměř bez výjimky kapitál a příjmy od inzerentů a zvýšení nákladu či sledovanosti prokázala svůj úpadek. Čert je vem, kdyby ovšem jejich současné plácání kolem vakcinace nevedlo k její relativizaci.

Předně nechápu, proč straší s hrozbou, že vakcinace může být povinná. Nemusím být pronikavý analytik politické scény nebo nedejbože politolog, abych dospěl k závěru, že vláda ČR nenařídí povinnou vakcinaci proti koronáči. A tím by bylo možno toto téma uzavřít.

Na druhé straně není třeba mudrovat ohledně evidence očkovaných. Samozřejmě, že evidence už je v běhu od prvního očkovaného, tj. od našeho premiéra. Tak jako každý očkovaný proti chřipce - jako třeba já - je lékařem, u kterého byl očkován, evidován a vykázán zdravotní pojišťovně a pokud nejde o očkování zdarma, pak je očkování tak jako tak zaneseno ve zdravotní dokumentaci pacienta. A na závěr to nejlepší: jestli má být přehled o tom, aby někdo nebyl očkován například dvakrát na jiném místě, kdyby se rozhodl aktivně například po třech měsících znovu nechat očkovat (horlivci též existují, nejen horliví odpůrci), musí evidence očkovaných být. A co má být? Prostě bude a hotovo a nevím, jak to souvisí s mými svobodami zaručenými ústavou. Jako by očkovací průkaz byl útokem na svobodu jednotlivce. A na myšlenku očkovacího průkazu na koronáč si koukejte zvyknout. Ne proto, že to bude (možná) chtít vláda, ale určitě to budou vyžadovat domovy důchodců, léčebné ústavy, domy s pečovatelskou službou, nemocnice pro návštěvy, letecké společnosti... a tak můžeme pokračovat do nekonečna.

Někteří senátoři se užalují k smrti vyčerpáním u Ústavního soudu, ale tak to bude a nebude to shledáno protiústavním. Proti právu nebýt očkován totiž stojí právo na ochranu zdraví pacientů, klientů domovů důchodců, personálu letadel a hlavně pilotů. Například.

Nápad Španělska, kde už zjevně zcela zblbli z koronáčové paniky, vytvářet neveřejné seznamy a seznamovat s nimi jiné státy je z jiného soudku. To už je opravdu přes čáru, protože tady jde o zneužití situace, byť jde jen o v EU tolik oblíbené obyčejné práskání.

Jen panikářský právní zjitřenec může mít z evidence očkovaných anebo z očkovacích průkazů bezesné noci a někteří právníci nekonečné zdroje příjmů. My ostatní, co jsme nerezignovali na schopnost si příliš nekomplikovat život tam, kde to není nutné (nedělat si na rovině kopec), budeme i s evidencí očkovaných spát klidně.

Na ČRo Plus komentátor Matěj Skalický hodnotící rok 2020 řekl, že tahle krize (koronáčová) způsobila následky, které již nikdy nebude možné napravit. Tak to je klasická ukázka novinářské hlouposti. Ví tento člověk, že se Evropa kdysi vyhrabala z nekonečně horších, strašlivých následků Velké války anebo třeba z nekonečně drastičtějších a strašlivějších následků 2. světové války? Samozřejmě, že se vybabráme z koronáčové pandémie a lockdownových následků, protože to je dějinný kašlíček a ne tregédie. I když, já se mu snad omluvím, jestli on to nemyslel ironicky. Že když tu revitalizaci budou řídit naši i evropští současní politici anebo v budoucnosti staré anebo nové politické štiky provozu jako například z IT udělátek a nekonečné transparentnosti zcela zpitomělí Piráti, je možné, že se z toho opravdu nevyhrabeme.

Ale i tak se z toho vyhrabeme, jen to s těmi panikářskými politickými klauny bude bohužel trvat zbytečně o hodně déle. Ale chce to nebrat vážně média a přestat blbnout.