5.5.2024 | Svátek má Klaudie


ROZHODNUTÍ: Vy toho s tou svou zácpou naděláte

19.12.2022


Nevím to přesně, ale už asi 40 let, rozhodně vznikl ještě za totáče, koluje mezi lidmi vtip nakreslený tuším Renčínem. Je na něm nakreslen lékař a jeho pacient. Lékař v bílém plášti praví k pacientovi: „Vy toho s tou vaší zácpou ale neděláte! Já mám dojem, že se všechno kolem nás stejně co nejdříve posere.“

Nevím proč, ale přesně tento vtip mi vytanul na mysli, když jsem po shlédnutí nedělní diskuze na ČT o válce na Ukrajině a ekonomické krizi u nás a v celé Evropě, uslyšel v následujících zprávách, že pod předsednictvím ČR se Unie usnesla, že zpřísní poplatky za znečištění ovzduší CO2. A výrazně přitvrdí v boji proti „ekologické katastrofě „.

Podrobnosti EU dnes ještě nevydala, a já se domnívám že bude dělat všechno pro to, aby se lid přesné podrobnosti raději nedozvěděl. Ale není potřeba příliš velké fantazie abychom věděli, k čemu to přispěje.
Že se to celé zdá být většině obyvatel (až na Němce a část bohaté a zpovykané adolescentní mládeže) jako naprosté šílenství nemá na „Bruselany“ jak se zdá žádný vliv. Ono je prý úředníků Unie v Bruselu celkem 60 000, a když připočteme, že ve všech státech Unie na každého z nich pracuje asi tak pět dalších úředníků, je to dohromady 360 000 byrokratů. Životně závislých na tom, aby cesta do propasti, na kterou se Západ vydal cca před 30 lety, zdárně pokračovala. Ideologům Green Dealu, úředníkům a politikům Unie je úplně fuk, že se Evropa propadá na dno.

Inflace nad 15 % je prý novým normálem, to že lidé nemají za co zaplatit teplo a elektřinu a plyn, je prý také něco na co si musíme zvyknout. Výkonnost ekonomiky států EU nezadržitelně klesá, dopravní síť se rozpadá, nová města a moderní budovy se nestaví. Uživatelé internetu si nevěřícně posílají fotografie toho, jak se za 30 let změnila architektura 21 století. Budovy, parky, dopravní stavby nejen v arabských naftových státech, ale také třeba hlavní města Kazachstánu, Kyrgyzstánu, a Ázerbájdžánu, nehledě na pro Evropany futuristická měst jako je Singapur, Hongkong, Taipei apod. jsou jako z jiného svět. Vedle nich vypadají evropská města jako typická města upadajícího systému, potácející se mezi 19 a 20 stoletím. Jinde budují desetitisíce kilometrů moderních dálnic a fantastických mostů přes údolí i přes moře, my nejsme schopni dokončit okruh Prahy a vystavíme v Praze lávku, po které nebudou smět jezdit auta. A říkáme tomu „pokrok“! Německo není schopno dokončit ani po 25 letech stavbu nádraží ve Stuttgartu, a berlínské letiště Willyho Brandta na kterém se pracovalo od roku 2005 bylo otevřeno v roce 2022. A stále není úplně v provozu.
To není tím, že bychom byli jako obyvatelé Evropě naprostí idioti a neschopní lemplové. Je to tím že jsme se dostali do podobné fáze jako kdysi Egypt, který se stal příliš velký a příliš centralizovaný až jej ovládli místní byrokraté a chamtiví podnikatelé spojení s úředníky. ve 12. století před naším letopočtem začal Egypt, ta hvězda civilizace a pokroku, upadat.

Ten pád byl tak strašlivý, že když francouzská vojska císaře Napoleona v roce 1789 Egypt porazila, zjistili Francouzi, že potomci stavitelů pyramid klesli tak hluboko, že pro přesun materiálu používají jakési necky. A zařízení, kterému se říká „stavební kolečko“ nikdo z nich nezná.
Pokud jsme stáli dodnes díky tomu, že naši civilizaci ovládla sektářská ideologie a hamižná moci chtivá byrokracie na kraji propasti, dnešním dnem, pod vedením ČR, vykročila EU velkým krokem kupředu.
Sejdeme se všichni někde na dně propasti. Já se toho možná nedožiji, ale obávám se, že naše děti to brzo potká.

Václav Vlk st