20.10.2020 | Svátek má Vendelín


MÉDIA: Proč?

11.1.2013

Tedy - proč mne televize a zvláště Česká televize opět tolik popouzí? Nutno začít oklikou.

Proskotačili jsme se do roku 2013 různými způsoby a v různé náladě. Osobně zproštěn na deset dnů pracovních povinností jsem se těšil na toulky přírodou, leč počasí příliš nepřálo. Čas dobře plyne při vánočním domácím kutění včetně vaření, ale i tak je dalšího volného času nazbyt.

Manželka miluje pohádky. Ani já nepohrdnu třeba koncertem hereckého umu pana Wericha s panem Burianem v pohádce "Sůl nad zlato".

ČT nám k vánocům připravila dlouho předem inzerované premiéry. Nepíši kritiky a nechci jmenovat. Ke koukání to příliš nebylo.

Různé sestřihy ze starých a ještě starších pořadů vzbuzují rozpaky. Hodně mladí to možná vidí poprvé (pokud na to ovšem koukají), osoba středního věku popáté (což už není tak zábavné) a my starší popatnácté – osobně vypínám.

O zpravodajství raději nemluvit, Na domácím poli byla okurková sezona a zprávy se dokonale měnily v snůšku blábolů s informační hodnotou blízkou nule. Přitom ovšem v zahraničí se dělo ledacos, co by nás mělo zajímat. Ne tak zpravodaje ČT. Zde v rámci zpravodajství běžely domněnky kohosi o čemsi – vše anonymní, jen ten, kdo to vypouštěl z úst a zjevně nebyl autorem, byl znám.

Kecy, kecy, kecy.

A tak až do Silvestra, kdy se lid chce bavit.

Osobně se umím bavit bez televize a mnoho času jsem u obrazovky nestrávil. Bohužel jsem natrefil na okamžik, kdy "bavič" František Čech se velmi nevkusným a neomaleným způsobem (a naprosto neprávem) navážel do prezidenta republiky. No - už ani voliči ČSSD toho chlapce nikam nezvolili, leč ČT, dramaturg, režisér, dali k tomuto nechutnému vystoupení souhlas. Proč?

Nový rok. Projev prezidenta.

Ve večerních zprávách pak prý co kdy pan prezident říkal – a střihy z různých let, .. ..vážení občané-střih.........vážení občané-střih..............vážení občané-střih – nic jiného, než ta oslovení prezentovala ČT jako ukázku novoročních projevů. A pak tvrdě sestříhaný zlomek posledního projevu.

Proč se takto chová a smí chovat takzvaná veřejnoprávní televize? Komu a čemu to slouží? A proč to musím platit?

To však byla idylka proti tomu, co nastalo po vyhlášení amnestie. Zběsilá, nenávistná, hysterická kampaň proti hlavě státu. Desítky minut "zpravodajství" o tom, že propuštěný v obci X provedl to a to a kterak "uvědomělý" ředitel školy v obci Y odstranil portréty prezidenta.

Už jsem si zvykl, že očekávat od ČT, které s každým novým ředitelem upadá směrem k bulváru serióznost a slušnost, by byla hloupost. Tato kampaň ovšem přesáhla veškeré myslitelné hranice.

Je srovnatelná s jediným. Takto odporně se chovala komunistická televize po vyhlášení Charty 77.

Co dodat? ČT ovládá nesoudná, nenávistná a ničeho se neštítící lůza. Prý hlídací psi demokracie! Odstraňuji ČT ze zvolených a sledovaných TV stanic, ale tento stát mne pod sankcí nutí ji dále financovat.

Proč?Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.