17.1.2021 | Svátek má Drahoslav


Diskuse k článku

MÉDIA: Proč?

Proskotačili jsme se do roku 2013 různými způsoby a v různé náladě. Osobně zproštěn na deset dnů pracovních povinností jsem se těšil na toulky přírodou, leč počasí příliš nepřálo. Čas dobře plyne při vánočním domácím kutění včetně vaření, ale i tak je dalšího volného času nazbyt.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Plocek 11.1.2013 20:39

Vedlejší účinky Klausovy amnestie

Jednoznačný souhlas s autorem. Co nyní předvádí TV se starými programy nemá obdoby ani za bolševika. TV dostává příjmy v miliardách, ale v programech nejsou vidět.  Vše jsou staré zasmrádlé programy. O tam, jak kvalitní je televizní rada, svědčí její mlčení. Kam spadla ČT pod současným vedením?  V podstatě rozpad ke hnilobě. Na druhou stranu objektivně musím říci, že dokumentaristika má v ČT opravdu dobré zastoupení. I když zde platí, nedívat se na datum výroby. Ale celkově je možné hodnotit kanály ČT jako nepotřebné a to včetně kanálu Sport. To z nás musí televize opravdu dělat takové blce vysíláním záznamů fotbalů??? ČT stejně jako v politice ODS svým počínáním strká své příznivce konkurenci. Klidně může,  finance od poviného placení poplatku má zajištěné.

L. David 11.1.2013 15:03

Tak neschopmé vedení, jako to současné, ČT snad doposud neměla.

Již před měsícem jsem psal panu Dvořákovi osobní dopis s dotazem, zda je cílem ČT v bulváru dohnat televizi NOVA. A tentýž dopis na vědomí Radě pro rozhlasové a televizní vysílání.

Prozatím mi pan Dvořák neráčil odpovědět a RRTV mi odepsala, že prý to projednají. Ale jak vidno, nic se neděje. Bulvární úroveň zpravodajství ČT vesele pokračuje dál.

Pište jim  osobní dopisy také. Snad s tou horou pohneme a neschopní budou ze svých pašalíků vypráskáni.

J. Mihula 11.1.2013 16:08

Re: Tak neschopmé vedení, jako to současné, ČT snad doposud neměla.

Diky za sebe a i dalsi (doufam..)

Š. Hašek 11.1.2013 12:20

Vidím to podobně.

Za měsíční poplatek mi sróčko zaměstananců TV nabízí svoje dojmy.

Já jsem na základní škole slyšel tolikrát od těch lepších učitelů "nepleťte si miláčkové dojmy s pojmy" .... no, že mi to zůstalo doteď.

Od zpravodajství TV (i novin) čekám suchá fakta, nikoliv hysterické přežvejkávání originálu, který je již zcela bez ostychu cenzurován/upravován/neodvysílán - každý ať si vybere.

Plků plno, fakta a znění vládních atd, atd rozhodnutí nutno najít mimo média.

Tímto odpovídám i na (dle mého soudu hloupé) poznámky "tak se na to nedívej". Tak to taky ale neplať. By mělo k tomu zaznít.

M. Hoblík 11.1.2013 11:55

Nejzábavnější na ČT je, když po nepopulárním

opatření vlády "náhodně" vypovídající paní na ulici prohlásí, že se nedá nic dělat, musíme zajistit mladým budoucnost, jiný "náhodně" kolem procházející pán ke zdražení benzinu jen pokrčí rameny a řekne, že jezdit bude stejně. Odevzdanost a obecný souhlas občanstva se stavem společnosti se snoubí s obecnou nenávistí fronty na banány a povinným pohrdáním minulosti. Prohlašují to i vážení občané, mačkající se ve frontě na povánoční slevy, všeznalý redaktor doplní zpravodajství ještě vlastním hodnocením, vydávaným za obecný názor a jako třešničku na dortu si paní hlasatelka ještě přisadí poznámku na prezidenta republiky...! Větší vymývání mozků si nedovolil ani pověstný propagandista v dobách opravdové nesvobody, kdy sice ještě televize nebyla, ale všichni se pilně učili německy. Skutečně veřejnoprávní televize! Kdo ji platí a kdo ji vlastní?

K. Luboš 11.1.2013 10:27

Myslím, že není v principu možné,...

... aby klasický český intelektuál prohlásil něco takového: „Tak už 3 měsíce sleduji TV stanici XYZ a musím vám říci, ze je naprosto perfektní.“

J. Ryba 11.1.2013 10:42

Re: Myslím, že není v principu možné,...

proč? O čt2 to říci mohu

F. Eliáš 11.1.2013 8:39

ČT popouzí pouze ty,

kteří se na ni koukají. Televize má primárně služit k projekci filmů. Pravdivé informace se dozvíte v hospodě. Je tomu tak už po staletí

V. Pavelek 11.1.2013 11:40

Re: ČT popouzí pouze ty,

To je naprosto přesné. Kdyby se na TV nedíval, nic by ho nepopudilo (ani ty stupidní reklamy).

K. Drobková 11.1.2013 8:22

TV

Trpíte autore zřejmě vzácným druhem masochismu. Koukáte neustále na něco, co se Vám nelíbí, čím pohrdáte, co se Vám hnusí. Na Tv ovladači existuje spousta knoflíků, kterými se můžete Vašemu trápení vyhnout.

TV poplatky jsou určeny zákonem. Existuje spousta zákonů, které se nelíbí mně, Vám, sousedovi ..... a také je musíme dodržovat. Zvykejte si.

J. Urban 11.1.2013 8:01

Naprostý souhlas.

Tohle si říká "veřejnoprávní" televize. Co dělá RRTV? Té se to asi líbí!

J. Boleslav 11.1.2013 8:20

Re: Naprostý souhlas.

Rovněž naprosto souhlasím s autorem.

F. Michek 11.1.2013 10:44

Re: Naprostý souhlas.

Občas se dá na ČT podívat na velmi dobré pořady - sport, ČT2, cestopisy,..

Zpravodajství je jasně nevyvážené, někdy až příliš, ale to je zřejmě stejné jako s radou TV.

Zde si také říkám, proč to musím platit.

J. Ryba 11.1.2013 10:47

Re: Naprostý souhlas.

události a zprávy docházejí tak, jak docházejí. Co na nich potřebujete vyvažovat? :-))))) Že je amnestie zprasená chcete vyvažovat čím? :-)

F. Michek 11.1.2013 11:07

Re: Naprostý souhlas.

Jen špatný posluchač tu (dobře, tedy občasnou) nevyváženost necítí. A hlavně, nejde přeci jenom o amnestii.

J. Ryba 11.1.2013 11:14

Re: Naprostý souhlas.

vždycky nejde jenom o financování ods, vždycky nejde jenom o oposmlouvu, vždycky nejde jen o okopávání všech středopravýcgh vlád, vždycky nejde jen....

B. Rybák 13.1.2013 10:12

Re: Naprostý souhlas.

Zprasenost amnestie je problém Vašeho nevyvážení. Je to tedy Váš problém.

I. Schlägel 11.1.2013 7:46

Kdyby se takto choval Americký prezident,

americká media by ho cupovala i ve čtyři ráno o státních svátcích. Američtí prezidenti by mohli vyprávět. V Čechách je to selanka. ČT pracuje poměrně profesionálně, když vezmu v úvahu, v jakém absurdistánu tady od února 48 žijeme. Podle pana Klause jde o spiknutí stejného planetárního významu, jakého byl i nedávný atentát na něj. Jakkoliv si řady jeho názorů vážím, dost často se chová jako umanuté, rozmazlené děcko s přerostlým egem, které si uvědomuje, jak je nekritizovatelné. Trošku mu chybí zpětná vazba. To chce klid...

R. Langer 11.1.2013 11:53

Re: Kdyby se takto choval Americký prezident,

Vážně? Asi spíš jak u kterého prezidenta, protože tady od toho současného ještě nikdo neviděl ani rodný list potvrzující že je to vůbec rodilý Američan. :-P

J. Šimek 11.1.2013 3:51

Máte strach o bulvarizaci ČT ?

Jen lehounce dohání soukromé kanály.

K. Kužel 11.1.2013 5:20

Re: Máte strach o bulvarizaci ČT ?

Dohání, bohužel za moje peníze.

J. Šimek 11.1.2013 5:44

Re: Máte strach o bulvarizaci ČT ?

To fakt nejste schopen rozeznat, že v ceně zboží, skrze financování reklamy, cálujete chod privátních kanálů, které jsou neskonale bulvárnější ?

I. Skolin 11.1.2013 6:48

Re: Máte strach o bulvarizaci ČT ?

Od privátních TV bulvární chování očekávám, od ČT nikoliv.

J. Ryba 11.1.2013 10:45

Re: Máte strach o bulvarizaci ČT ?

také ho v těch bulvárních dostáváte s nášupem

R. Langer 11.1.2013 11:53

Re: Máte strach o bulvarizaci ČT ?

No a?

V. Němec 11.1.2013 3:31

Tak si redaktoři ČT

Tak si redaktoři ČT představují vítěství lásky a pravdy nad lží a nenávistí

M. Trhlík 11.1.2013 4:36

Re: Tak si redaktoři ČT

A jak si to vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávistí představujete pane Němec Vy?

M. Bezouška 11.1.2013 8:43

Re: Tak si redaktoři ČT

pane Trhlíku, nevím, jak si představuje "vítězství" pravdy a lásky pan Němec, ale já jsem si to představoval vždycky téměř  přesně v té podobě, jak ji vidíme dnes. Ono to totiž ani jinak dopadnout nemohlo. Páchání dobra skončilo zatím pokaždé v dějinách obrovitým malérem, obyčejně spojeným s pácháním nestrašnějších zvěrstev, jáká je vůbec možno si představit. V tomto směru se tedy máme ještě na co těšit. Pokud máte pochybnosti, pročtěte si různá "diskusní fóra" (zvláště pěkná jsou na Právu a Aktuálně). I při docela  minimální schopnosti reálného hodnocení jevů dojdete k závěru, že "scéna je připravena". Stačí škrtnout sirkou. 

Dovolím si posloužit autentickým citátem: "..že je možné chytrým a ustavičným užíváním propagandy udělat národu z nebe peklo a zase naopak mu vsugerovat, že nejbídnější život je rájem, to věděl jen Žid ..". A po něm já, autor citátu, Adolf Hitler. Naši dnešní propagandisté, pardon, novináři, se zjevně a výtečně poučili. Asi mají za povinné čtení leninské instruktážní brožury, případně Mein Kampf, tam jsou podobných návodů spousty - a všechny pasují na naše média jako zadek na hrnec. Fuj!

J. Ryba 11.1.2013 10:48

Re: Tak si redaktoři ČT

pro insitní "liberály" bude "pácháním dobra" i to, že v zásuvce je fáze "nalevo"...

R. Langer 11.1.2013 11:56

Re: Tak si redaktoři ČT

Ne, nebude, a rozlišit je to velmi snadné. Ovšem ne pro militantní levičáky, pro ty je pravičák i jejich soudruh nácek a fašoun. Přitom stojí všichni svorně bok po boku s jedinou touhou pobít všechny ty ostatní kolem sebe... :-P