Neviditelný pes

MÉDIA: Proč?

11.1.2013

Tedy - proč mne televize a zvláště Česká televize opět tolik popouzí? Nutno začít oklikou.

Proskotačili jsme se do roku 2013 různými způsoby a v různé náladě. Osobně zproštěn na deset dnů pracovních povinností jsem se těšil na toulky přírodou, leč počasí příliš nepřálo. Čas dobře plyne při vánočním domácím kutění včetně vaření, ale i tak je dalšího volného času nazbyt.

Manželka miluje pohádky. Ani já nepohrdnu třeba koncertem hereckého umu pana Wericha s panem Burianem v pohádce "Sůl nad zlato".

ČT nám k vánocům připravila dlouho předem inzerované premiéry. Nepíši kritiky a nechci jmenovat. Ke koukání to příliš nebylo.

Různé sestřihy ze starých a ještě starších pořadů vzbuzují rozpaky. Hodně mladí to možná vidí poprvé (pokud na to ovšem koukají), osoba středního věku popáté (což už není tak zábavné) a my starší popatnácté – osobně vypínám.

O zpravodajství raději nemluvit, Na domácím poli byla okurková sezona a zprávy se dokonale měnily v snůšku blábolů s informační hodnotou blízkou nule. Přitom ovšem v zahraničí se dělo ledacos, co by nás mělo zajímat. Ne tak zpravodaje ČT. Zde v rámci zpravodajství běžely domněnky kohosi o čemsi – vše anonymní, jen ten, kdo to vypouštěl z úst a zjevně nebyl autorem, byl znám.

Kecy, kecy, kecy.

A tak až do Silvestra, kdy se lid chce bavit.

Osobně se umím bavit bez televize a mnoho času jsem u obrazovky nestrávil. Bohužel jsem natrefil na okamžik, kdy "bavič" František Čech se velmi nevkusným a neomaleným způsobem (a naprosto neprávem) navážel do prezidenta republiky. No - už ani voliči ČSSD toho chlapce nikam nezvolili, leč ČT, dramaturg, režisér, dali k tomuto nechutnému vystoupení souhlas. Proč?

Nový rok. Projev prezidenta.

Ve večerních zprávách pak prý co kdy pan prezident říkal – a střihy z různých let, .. ..vážení občané-střih.........vážení občané-střih..............vážení občané-střih – nic jiného, než ta oslovení prezentovala ČT jako ukázku novoročních projevů. A pak tvrdě sestříhaný zlomek posledního projevu.

Proč se takto chová a smí chovat takzvaná veřejnoprávní televize? Komu a čemu to slouží? A proč to musím platit?

To však byla idylka proti tomu, co nastalo po vyhlášení amnestie. Zběsilá, nenávistná, hysterická kampaň proti hlavě státu. Desítky minut "zpravodajství" o tom, že propuštěný v obci X provedl to a to a kterak "uvědomělý" ředitel školy v obci Y odstranil portréty prezidenta.

Už jsem si zvykl, že očekávat od ČT, které s každým novým ředitelem upadá směrem k bulváru serióznost a slušnost, by byla hloupost. Tato kampaň ovšem přesáhla veškeré myslitelné hranice.

Je srovnatelná s jediným. Takto odporně se chovala komunistická televize po vyhlášení Charty 77.

Co dodat? ČT ovládá nesoudná, nenávistná a ničeho se neštítící lůza. Prý hlídací psi demokracie! Odstraňuji ČT ze zvolených a sledovaných TV stanic, ale tento stát mne pod sankcí nutí ji dále financovat.

Proč?zpět na článek