20.8.2022 | Svátek má Bernard


POLITIKA: Andrejova kouzelná smlouva

28.10.2017

V předvolebním týdnu jsem se poflakoval v maďarských lázních, takže se mi ta kouzelná „Smlouva Andreje Babiše s občany České republiky“ dostala do rukou až dnes. Jsem nadšen! Lépe to Andrej nemohl napsat. Nejvíc se mi líbí body 5, 6 a 7 v odstavci nazvaném „Zavazuji se proto vám všem občanům naší země“. Je potřeba vzít Andreje za slovo.

V bodě 5 se Andrej zavazuje, že „odmítne všechny pokusy o destrukci nezávislého státního zastupitelství a soudnictví a bude vždy bojovat za vymahatelnost práva a rovnost lidí před zákonem“. Zapamatujme si proto zvláště slova ROVNOST LIDÍ PŘED ZÁKONEM.

Obyčejní lidé nemají žádnou imunitu, a když je někdo vyšetřuje, ba dokonce obviní, musejí celé to martyrium vyšetřování, trestního stíhání a soudního popotahování protrpět až do konce, i když si o sobě do poslední chvíle myslí, že jsou nevinní. Andrejův závazek si proto nemůžeme vykládat jinak, než že sám požádá o zbavení své nově nabyté imunity a podstoupí vyšetřování jako každý jiný obyčejný smrtelník. Vždyť už je navíc po volbách, takže všechny předvolební povídačky o tom, že celé to vyšetřování je jen účelovka, která má ovlivnit výsledek voleb, jsou už passé.

V bodě 6 se Andrej zavazuje, že „se zasadí o nezávislost policie, která nesmí být pod vlivem politiků. Korupce se musí vyšetřovat u politiků na všech úrovních.“ Zapamatujme si obzvláště, že POLICIE NESMÍ BÝT POD VLIVEM POLITIKŮ.

Nelze to chápat jinak, než že když se Andrej tedy zavázal, tak je jedním z nás obyčejných smrtelníků, zcela jistě prezidentu Zemanovi rozmluví, kdyby jej to snad, nedejbože, fakt napadlo, využít svých ústavních pravomocí a z titulu své funkce zastavit probíhající Andrejovo a Jardovo vyšetřování. A nepochybně také kolegovi Faltýnkovi rozmluví i další politické kličky, o kterých už po volbách mluvil a kterými se staronoví poslanci Andrej a Jarda mohou vyhýbat trestnímu stíhání. My obyčejní lidé takovéhle extrabuřty také nemáme k dispozici.

V bodě 7 pak Andrej „slibuje, že na nejvyšší míru ztíží život korupčníkům a lidem, kteří vysávají veřejné rozpočty, a tím i naše daně“. Skvělé! Nejlepší je to VYSÁVÁNÍ VEŘEJNÝCH ROZPOČTŮ, respektive NAŠICH DANÍ.

Uznejte, že od největšího pobírače dotací je to skvělý slib. Vždyť kupříkladu při každém tankování benzínu sypeme Andrejovi do jeho kapsy pár kaček za to žluté svinstvo dotované z našich daní, které se do pohonných hmot povinně přimíchává. Od Andreje je skvělé, že se zasadí o to, aby tohle zločinné okrádání obyčejných lidí, které je navíc pro přírodu – jak už se dávno ví – škodlivé, již brzy skončilo. Nebo snad neskončí?

Teď jen doufejme, že tuhle smlouvu a všechny závazky, jež z ní vyplývají, myslel Andrej o něco vážněji, než když na smrt svých dětí přísahal, že nebude ovlivňovat, co se píše v jeho novinách.

www.petrstepanek.czAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!