24.9.2021 | Svátek má Jaromír


GLOSA: Zpolitizovaná Policie ČR?

29.5.2015

Nedivme se, že Policie ČR nestíhá, že se stala mistrem světa v odkládání nevyřešených případů. Nejsou lidi…

Ale vysvětlení je hned několik. Jedním z nich je i ta středeční zpráva o zásahu cca 40 policistů na třech pobočkách Energetického regulačního úřadu.

Ty davy policistů tam údajně celý den pátraly po jmenovacím dekretu náměstkyně předsedkyně ERÚ – Renáty Vesecké…

Důvodem toho razantního policejního zásahu je podezření, že Vesecká byla do funkce jmenována neoprávněně a vznikla tak škoda ve výši platu náměstkyně.

Zní to tak absurdně, že raději budu citovat z vyjádření jihlavského státního zástupce Špeldy:

„… účelem prohlídky bylo opatřit podkladové materiály pro rozhodnutí, jestli v konkrétním podezření byly naplněny zákonné znaky trestného činu. Obviněn nikdo nebyl, ani se to neplánuje v nejbližších dnech. Tady jde opravdu o to opatřit podklady, ty vyhodnotit a na základě toho teprve stanovit, zda vůbec došlo ke spáchání trestného činu či nikoliv…“

Teď jen doufám, pevně věřím, že někdo tady příšerně kecá, že se snad nakonec ukáže, že ty policejní manévry neprobíhaly jen ohledně toho platu paní náměstkyně, že s ohledem na to policejní nasazení šlo alespoň o velezradu…

Pokud tomu ale tak opravdu je, potom tady nejde ani tak o komickou frašku, jak to nazývá Renáta Vesecká, ale přímo o policejní zločin!

Převzato z JosefHavranek.blog.idnes.cz se souhlasem autora.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.