22.10.2020 | Svátek má Sabina


GLOSA: Proč nemá Zeman projev na Nový rok?

2.1.2014

Ponechme stranou kvasiargumentaci o tom, že projev na Nový rok měli až komunističtí presidenti; president Masaryk měl projev v tomto čase několikrát.

Mimochodem připomínat Masaryka je v této i jiné souvislosti podle všeho kromobyčejně případné. Zatímco Masaryk se vyznačoval tím, že to byl mimořádně a skutečně vzdělaný člověk, jenž vzbuzoval úctu daleko za hranicemi, čímž výrazně přispěl k tomu, aby vůbec vznikl náš stát, a že v pozdním věku byl štíhlým abstinentem věnujícím se spisování textů vydávaných i tolik roků po jeho skonu, náš současné president …

Důvod přesunu presidentského projevu na Štěpána zde nachází prostý výklad. Není třeba mít mnoho prognostických schopností k tomu, aby se dalo počítat s tím, že na Silvestra se všichni lidé veselí (já osobně se děsím i jen pomyslet na to, kolik asi skleniček vypije ten, kdo jich běžně vypije denně šest čili asi dvě lahve vína). Z takové virózy se jeden hned tak nevzpamatuje! Vyslat poselství národu s úctou podobnou úctě ke korunovačním klenotům by asi, to musí tušit i člověk, jenž jinak vyniká velmi svéráznou soudností, sotva přineslo jeho popularitě kladné body.

Buďme vděčni za takového moudrého vůdce schopného vést národ vstříc budoucnosti ke spravedlnosti a dobru! Člověk se jen musí tetelit radostí nad tím, že žije mezi samými skvělými lidmi, kteří si uměli vybrat tak mimořádnou osobnost do svého čela. Skoro se ani nechce věřit, že něco takového je v demokracii vůbec možné. Asi to bude tím, že Češi jsou národem oproti jiným národům tak výjimečným.

Převzato z blogu autoraTestujeme s Pampers: Vyzkoušejte dětské čisticí ubrousky s kokosovým olejem!
Testujeme s Pampers: Vyzkoušejte dětské čisticí ubrousky s kokosovým olejem!

99 % přírodních ingrediencí a 1 % šetrných složek pro ochranu pokožky. To jsou dětské čisticí ubrousky Pampers® Coconut Pure™, které můžete...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.