14.6.2021 | Svátek má Roland


GLOSA: Co by se stalo, kdyby se Kalousek nevrátil na jednání vlády

22.8.2011

Následky pro obyvatele České republiky by byly nesporně tragické.

Jestli si pan ministr vše nerozmyslí a jednání vlády se opravdu odmítne zúčastnit, a jestli jej nezastoupí náměstek, bude to mít pro Českou republiku tyto následky:

1) Návrh daňové reformy přinese ředitel odboru, kde dokument vznikal a který - na rozdíl od ministra – z něj zná více než jen stručné shrnutí. Bude tedy schopen odborné diskuze (pokud o ní bude ve vládě zájem).

2) Šéf týmu, který dokument opravdu vytvářel, za něj ponese větší díl odpovědnosti. Je tak určitá šance, že největší hlouposti budou vypuštěny a že se nebude opakovat situace z roku 2009, kdy zvýšení daní snížilo daňové výnosy. Mimochodem, jméno úředníka, v jehož týmu tehdejší koncepce vznikla, jsme se nikdy nedozvěděli. Nejspíš sedí na ministerstvu nadále a pokračuje v práci stejným způsobem.

3) Miroslav Kalousek bude mít víc času na činnosti, které mu jdou: psaní básní, vymýšlení efektních metafor a public relations.

Jak vidíte, jsou to samé hrůzostrašné věci. Nezbývá nám než doufat, že delegace zbytku vlády ministra financí uprosí, aby přece jen přišel. Nebo, že jej uprosí provozovatelé herních automatů, kterým hrozí, že by mohli být zdaněni jako všichni ostatní.

Převzato z Hampl.blog.ihned.cz se souhlasem autoraAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.