5.12.2022 | Svátek má Jitka


Zeman podruhé

10.3.2017

Zlaté pravidlo: chceš-li udržet tajemství, nesděluj ho devíti stovkám lidem. Miloš Zeman pozval na Hrad devět stovek svých příznivců, aby s nimi oslavil výročí svého příchodu do funkce. Při té příležitosti jim oznámil to, co hodlá oficiálně sdělit až na páteční tiskové konferenci, že tedy do toho půjde znovu.

Byl by pošetilý, kdyby to neudělal. Po celou dobu v úřadu si udržuje špičkovou popularitu. Jeho naděje na znovuzvolení jsou velké – byť ne absolutní: bude záležet na tom, zda se mu podaří zvítězit v prvním kole, pak by to mohlo být napínavé. Proč by tedy měl vzdávat druhé kolo?

V této souvislosti je komický nápad tzv. Kroměřížské výzvy pozvat Zemana do debaty s dalšími uchazeči o prezidentský úřad. Jistě že mu to museli nabídnout, ale tou nabídkou vyniká směšnost toho odstupu Miloše Zemana od čehokoli, co tahle sestava je schopná nabídnout.

Ono je to málo platné, je to v politice první liga a tu může hrát jen ten, kdo v politice něco znamená. Je to Zemanova teze a těžko se s ní potýkat, je krutě pravdivá.

Peleš zločinu

Teď už víme, co je ten hnisavý vřed na těle města – je to zásilková firma Rohlík. Cizinecká policie tam udělala velkolepý zátah a v klepetech jí zůstalo osmdesát zlosynů, tedy cizinců, prý pracujících bez povolení. Připomnělo mi to zprávu z novin z doby minulé, bylo to někdy v osmdesátých létech. Tam taky policie, ovšem to byla Vé Bé, přísně zasáhla proti tlupě zločinců. Ti se pohybovali po půdách a – považte - za prachy ty půdy uklízeli! Není divu, že obrněná pěst dělnické třídy zasáhla a tu pakáž pořádně skřípla.

Teď je to zase obrněná pěst, ale byrokratické třídy. Dobře jim tak, šmejdům! Nemají pracovat v Rohlíku. Kdyby pásli kurvy na Václaváku, prodávali heroin a pašovali migranty do Německa, nestalo by se jim nic. To je poučení pro příště.

Jen toho Rohlíku je mi líto. Je to firma sympatická, rychle se rozvíjí, lidem užitečná, vzniklá z práce a nikoli dotací. Jenže co s ním, s Rohlíkem? Češi pracovat nechtějí a cizinci nemohou.

Aspoň že tu policii máme výkonnou.

Aston Ondřej Neff