27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Z premiéra multimilionářem

12.10.2007

To jsem dostal baštonádu za to, když jsem tvrdil, že Gross - soukromník je v jiné pozici než Gross - premiér! Nit na mně nezůstala suchá. Jenže to jsou ty chvíle, kdy je dlužno se obrátit ke Kiplingově básni Když. Pročež tvrdím znovu: Gross coby soukromník je v jiné pozici, než když byl premiérem a nedokázal uspokojivě vysvětlit, odkud vzal na byt. Odhlédněme od smutné skutečnosti, že v téhle zemi jsou na tom premiéři tak, že si na byt musejí půjčovat od nějakých strýčků a ti si zase půjčují od Rosti Roda nebo jak to vlastně bylo. Jenže tenkrát se z toho mohla stát politická kauza a poslanci s málem na hlavě měli skvělou příležitost před objektivy kamer na Grosse ječet, jako by to byl Hus před koncilem v Kostnici.

Ta situace je dnes zcela jiná. Nikdo Grosse před žádný parlamentní výslech povolávat nebude, protože nemůže, tak je to jednoduché. A na otázku, kde vzal peníze. může Gross odpovědět "komu se nelení, tomu se zelení". Myslet si o tom můžeme co chcete, například já si myslím to nejhorší. Jenže vůbec to nejhorší je, že takový člověk se mohl stát v sociální demokracii předákem a premiérem a vůbec supernejhorší je, že to voličům nevadí. Takže podtrhněme, sečtěme - Gross vydělal a život jde dál.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.