29.5.2022 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Slavnostní úvaha pod psa

7.5.2022

V neděli oslavujeme výročí konce války za situace, kdy vypukla válka nová. Oslava se projevuje tím, že je zavříno tam, kde je normálně otevříno, takže ten co chtěl něco koupit, protože má v neděli čas, nemůže a musí to nechat na jindy nebo se na to vybodnout, což je národohospodářská škoda.

To je jen taková malá absurdička dnešní doby. Se zvědavostí smíšenou s úzkostí čekáme, co nám ruský diktátor Putin nadělí. Informace nemáme, fantazie má prostor, za fenomenální variantu považuji čísi nápad, že Putin nechá na výstrahu po internetu přenášet výbuch atomové bomby někde v Arktidě.

Je to tak strašná hovadina, že by se to mohlo uskutečnit.

Do toho mě zaujala zpráva, že někde v jižní Africe objevili variantu covidu, který má vlastnosti blabla a další četné jiné.

Info zapadá do mé spekulace, co by se stalo, kdyby se vyskytlo zase něco takového jako je (byl – bude) covid. Zopakovaly by státy světa cvičení typu všichni do krytů, anebo by vyhlásili chraň se kdo můžeš?

Netroufám si tipovat, jak by taková volba dopadla. Jenom konstatuji, že je momentálně covid absolutně mimo zájem, třebaže podle statistik momentálně je desetkrát víc onemocnění než v roce 2020 v dubnu, kdy byl strach největší (viz) .

Asi by bylo dobré svátek na oslavu konce války zrušit, když to vypadá na to, že jsme na prahu světové války třetí. Leda že by se zrušily války, ale na to to opravdu nevypadá.

Aston Ondřej Neff


Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby
Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby

Hledáme 50 maminek, které se svými děťátky vyzkouší přírodní dětskou kosmetiku a vlhčené ubrousky Linteo Baby. Šance testovat je vysoká, stačí se...