18.2.2020 | Svátek má Gizela


Rozčílený Sobotka

24.11.2016

Co by se asi stalo, kdyby všichni, co mají mít od příštího týdne EET mašiny, řekli, že se na ně vyignorují a že se nechají zatknout a poslat do koncentračního tábora zřízeného na dně Macochy? Když mohou lékaři hrozit černými sanitkami a odchody, proč by totéž nemohli udělat plátci daně?

Nemají žádnou organizaci, která by vystřelila ze startovní pistole. Nicméně ta vize není zcela zcestná: zřetelně se rýsuje monumentální stav, jemuž se v české kotlině říká bordel. Viděno zdálky, pan Babiš si to zřejmě uvědomuje a týden před spuštěním projektu přišel s nápadem, že by se jeden druh plátců mohl z té buzerace vyvázat. A to se prý Sobotka rozčílil.

Kdyby se Sobotka rozčílil před rokem a poslal svého ministra financí do Pihenohele s jeho mašinami, které v naprosto ideálním případě přinesou kase 18 miliard, tedy přínos vzhledem k rozmařilosti státní kasy vcelku zanedbatelný, možná nemusely krajské volby pro sociální demokracii opadnout tak špatně.

Sobotka se ale rozčílil až ve středu, poté, co je už dlouho rozčílen podnikatelský stav.

Jenže podnikatelský stav a střední třída Sobotku nezajímají. To je přece pakáž a banda parazitů. Sobotka by stál o přízeň mladých, ale nechce se mu omotat se tibetskou vlajkou. Tak se aspoň rozčílil.

Týden před tím, co to všechno vypukne.

Když bude EET bojkotovat 5 % postižených, budou mít malér. Když 50 %, bude mít malér Babiš.

Konstruktivní návrh

Dalajláma dal najevo, že se těší, jak si popovídá s Trumpem. Jelikož je těžko říci cokoli v souvislosti s Trumpem, pak i to, zdali jde o zbožné přání dalajlámovo nebo předjednanou realitu. Pokud je druhá eventualita pravdivá, bude to mít následek pro postoje České republiky, najmě pak pro hlavu státu. Jak se zachová, jestli Trump přijme dalajlámu?

Nabízí se elegantní řešení:

Dát dalajlámovi Řád T.G. Masaryka a Trumpovi vzkázat po Ovčáčkovi, že ho nepustí stráž u Matyášovy brány, i kdyby se domáhal a plakal.

Aston Ondřej Neff


Advantage Consulting, s.r.o.
INŽENÝR KVALITY VE VÝVOJI

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 35 000 - 50 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.